طی این مقاله به مزایا و معایب ثبت علامت تجاری از طریق اتحادیه اروپا به طور دقیق می‌پردازیم.

مزایای ثبت علامت تجاری از طریق اتحادیه اروپا

ثبت علامت در اتحادیه اروپا صرفا با یک اظهارنامه صورت می‌پذیرد که از لحاظ هزینه بسیار به صرفه بوده و از لحاظ قانونی نیز کارآمد است. به صورتی که در رویه عملی شرکت های تجاریاروپایی نیز دیده می شود این شرکت ها به جای ثبت علامت در کشور خود به ثبت علامت در اتحادیه اروپا روی آورده اند.

با ثبت علامت تجاری در اتحادیه اروپا، ۲۷ کشور اتحادیه اورپا از آن حمایت خواهند کرد. و این حمایت برای ۱۰ سال ادامه خواهد داشت.

به دنبال کامل‌ترین خدمات حقوقی هستید؟

ما با به‌روزترین تجربیات حقوقی و مجرب‌ترین وکلا در کنار شما هستیم.
برای مشاوره رایگان، همین الان با ما تماس بگیرید.
۰۲۱۸۸۵۴۷۸۶

مالک علامت تجاری در اتحادیه اروپا می تواند اعتبار گواهینامه علامت تجاری خود را برای مدت های ۱۰ ساله دیگر تمدید نماید. مالک علامت تجاری می تواند با ثبت علامت تجاری در اتحادیه اروپا از هر گونه فعالیت های غیر قانونی و سوء استفاده از علامت تجاری ثبت شده در بازار و فضای مجازی جلوگیری کند.

فروشگاه های اینترنتی مانند آمازون و علی بابا و سایر فروشگاه های اینترنتی نیز ملزم به حفظ حقوق علامت های تجاری ثبت شده می باشند.

مزایا معایب ثبت علامت تجاری در اتحادیه اروپا

معایب ثبت علامت تجاری از طریق اتحادیه اروپا

چنانجه ثبت علامت تجاری از طریق سازمان مالکیت فکری اتحادیه اروپا درخواست گردد ممکن است معایبی را هم به همراه داشته باشد.

برای مثال چنانچه علامت مورد تقاضا قبلا در یکی از کشورهای اتحادیه اروپا (برای مثال آلمان) ثبت شده باشد و مالک این علامت به ثبت شما در اتحادیه اروپا اعتراض نماید، تقاضای ثبت علامت برای کل کشور های رد خواهد شد و انیگونه نیست که علامت در سایر کشور ها ثبت شود.

هرچند در این حالت متقاضی می تواند بعدا به صورت جداگانه در سایر کشورها تقاضای ثبت علامت نماید و ممکن است علامت او مورد پذیرش سایر کشور ها نیز واقع گردد.

به عبارت دیگر ثبت علامت تجاری از طریق سازمان اتحادیه اروپا در صورتی ممکن است که علامت مورد نظر در هیچ یک از ۲۷ کشور اتحادهی اروپا ثبت ندشه باشد در غیر این صورت این ریسک و خطر وجود دارد که کل اظهارنامه مردود گردد.

اما باید توجه داشت در صورت رد ثبت علامت تجاری در اتحادیه اروپا، همچنان امکان ثبت آن در سایر کشور هایی که علامت مورد نظر در آنها ثبت نشده و اعتراضی در آن کشور به عمل نیامده باشد، وجود دارد.