اخذ کد اقتصادی برای شرکت ثبت شده یکی از اولین و اصلی ترین کارهایی است که در زمان تاسیس آن باید انجام داد. ضرورت این کد برای درک درست از قراردادهای و فاکتور هایی شرکت است. بر همین اساس است که طبق قانون اخذ آن برای کلیه آنها لازم و اجباری می باشد و باید در زمان مناسب برای دریافت آن اقدام نمود.

منظور از اخذ کد اقتصادی برای شرکت ثبت شده چیست؟

اخذ کد اقتصادی برای شرکت ثبت شده شامل شماره ای است که تعداد ارقام آن ۱۲ بوده و شرکت ها از طریق آن می توانند به ارائه خدمات برابر شرح وظایف خود بپردازند. سازمان امور مالیاتی کشور کلیه شرکت ها را با این کد می شناسد و مالیات هایی را که برای آنها وضع می کند براساس عملکرد همین شماره تعیین می شود. زمانی که شرکت تاسیس می شود باید در فاصله دو ماه بعد از صدور آگه آن در اداره مالیات محل سکونت خود تشکیل پرونده داد و درخواست کد اقتصادی نمود. اگر به هر دلیلی این پرونده تشکیل نشود، مالکان شرکت نمی توانند کد اقتصادی اخذ کنند و بدون این کد هم عملا شرکت بلا استفاده خواهد بود.

علاوه بر این شرکت ها قادر نخواهند بود که اظهارنامه مالیاتی را تسلیم کنند. یکی از مزایای بزرگی که این کد دارد جلوگیری از تلاش های ناسالم برای رقابت و تامین درآمد های مالیاتی همانگونه که در قانون آمده است می باشد.

هزینه پیش از ثبت نام جهت اخذ کد اقتصادی برای شرکت ثبت شده

هزینه پیش از ثبت نام جهت اخذ کد اقتصادی برای شرکت ثبت شده

پروسه ای که برای اخذ کد اقتصادی برای شرکت ثبت شده در نظر گفته شده است به همراه کلیه امور مربوط به اداره مالیات رایگان بوده و هزینه ای برای افراد در بر ندارد و نباید در هیچ کدام از مراحلی که در ذیل آمده است هزینه ای پرداخت شود.

برای انجام این کار در ابتدا باید به آدرس اینترنتی سازمان امور مالیاتی مراجعه کنید و اطلاعات خواسته شده در فرم های مودیان مالیاتی را وارد نمایید. پس از آن به مدت یک هفته مهلت دارید که این اطلاعات را تکمیل و تایید کنید، اگر به هر دلیلی طی مدت یاد شده این پروسه تکمیل نشود پرونده ای که به صورت الکترونیکی برای شما تشکیل شده است از سامانه حذف خواهد شد. البته برای تسلیم اظهارنامه حتی اگر مدارک و اطلاعات شما هم ناقص باشد باید آن را ارائه دهید. زمانی که اطلاعات شرکت را در سامانه تایید نمودید، سازمان اطلاعات ثبت شده را از طریق مراجع ذیربط تطبیق خواهد داد تا از صحت و سقم آنها اطمینان یابد. چنانچه مغایرتی داشته باشند از طریق پیامک اطلاع داده خواهد شد و دوباره باید کل مراحل پیش ثبت نامی را طی نمایید.

نحوه ثبت نام جهت اخذ کد اقتصادی برای شرکت ثبت شده

زمانی که مراحل پیش ثبت نامی را جهت اخذ کد اقتصادی برای شرکت ثبت شده با موفقیت به اتمام برسد و اطلاعات شما توسط سازمان تایید شود نام کاربری و کلمه عبور که صرفا مختص شما است، از طریق اسمس برای شما ارسال می شود و باید در نگهداری آن اهتمام لازم را داشته باشید چرا که سوء استفاده و مسئولیت آن می تواند عواقب قانونی برای شما داشته باشد.

در ادامه روند باید با استفاده از نام کاربری و رمز عبور وارد سامانه شوید و سایر اطلاعاتی که از شما درخواست شده است را تکمیل نمایید و نهایتا آنها را تایید نمایید که چنانچه هیچگونه مغایرتی در اطلاعات شما یافت نشود به منزله ی اتمام ثبت نام است و شما می توانید اظهارنامه خود را به صورت اینترنتی برای سازمان بفرستید.

کاربردهای اخذ کد اقتصادی برای شرکت ثبت شده

کاربردهای اخذ کد اقتصادی برای شرکت ثبت شده

کلیه فعالیت های تجاری منوط به اخذ کد اقتصادی برای شرکت ثبت شده هستند. این کد دارای کاربرد های فراوانی در امورات تجاری است. تعدادی از کاربرد های آن را در ذیل با هم مرور خواهیم کرد.

اقدام برای دریافت کارت بازرگانی یکی از کاربرد های این کد می باشد. از طرفی افراد حقیقی و حقوقی که قصد داشته باشند در مزایده ها و مناقصات شرکت کنند، به طور حتم باید کد اقتصادی برای شرکت خود را اخذ نموده باشند. همچنین پیش نیاز باز کردن حساب بانکی نیز داشتن این کد است که باید قبل از رسیدن به این مرحله آن را اخذ نموده باشید. صدور فاکتور های شرکت و عقد قرارداد با شرکت های دولتی و نیمه دولتی از دیگر کاربرد های کد اقتصادی است.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ کد اقتصادی برای شرکت ثبت شده

مدارک مورد نیاز جهت اخذ کد اقتصادی برای شرکت ثبت شده

برای اخذ کد اقتصادی تعدادی مدارک مورد نیاز است که باید آنها را تهیه و پس از آن درخواست خود را ارائه داد. این مدارک شامل موارد زیر هستند. درخواست واگذاری کد اقتصادی، روزنامه آگهی شرکت، فیش هزار تومانی، تصویر صفحات شناسنامه کلیه اعضای هیات مدیره، تکمیل فرم های مربوطه، تصویر اساسنامه، پرداخت حق تمبر، تصویر کارت اقتصادی پیشین (در صورت وجود) واز جمله ی این مدارک هستند.