ارزش افزوده

ارزش افزوده

ارزش افزوده

قانون مالیات بر ارزش افزوده توسط مجلس شورای اسلامی در سال 87 تصویب شد که این مالیات هم بر کالا ها و هم بر خدمات اضافه می شود.

  • مدت زمان: حدود ... روز کاری
  • هزینه ها: حدود ... میلیون
  • نحوه ثبت: آنلاین
  • مدارک: شناسنامه، کارت ملی، کد ثنا

مشاوره میخوای؟ فرم درخواست مشاوره
ارزش افزوده

ارزش افزوده

قانون مالیات بر ارزش افزوده توسط مجلس شورای اسلامی در سال 87 تصویب شد که این مالیات هم بر کالا ها و هم بر خدمات اضافه می شود.

مالیات بر ارزش افزوده به به عبارتی مابه تفاوتی است در میان بازار عرضه و تقاضا در خرید و فروش کالا ها و یا خدمات مشمول. به زبان دیگر عرضه کننده محصولی را تولید می کند و این ارزش به آن اضافه می شود و شخص خریدار آن را می خرد.

در اینجا شخص خریدار با خرید محصول این مابه تفاوت را به صورت مستقیم که روی قیمت کالا اضافه شده است، پرداخت می کند.

اشخاص حقیقی و حقوقی که مشمول این نوع از مالیات باشند باید لزوماً در موعد مقرر از طریق مراجعه به مرجع ذی صلاح اقدامات لازم را مبذول فرمایند.

در صورتی که بر خلاف امر فوق صورت گیرد و مودی مالیاتی در زمان مقرر اقدام به پرداخت تعرفه ننماید، امتیازات متعددی از ایشان سلب خواهد شد.

منظور از این نوع ارزش آن است که به محصولات و کالاهای خروجی یک فعالیت اقتصادی که تحت روند خاصی تولید و ارائه می شوند، در نهایت به نسبت کالای اولیه ارزشی افزوده می شود.

همین پردازش روی یک کالا سبب ارتقاء آن شده و این ارزش صرفاً مختص کالا ها نیست بلکه خدمات را نیز در بر می گیرد.

ثبت اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده

این اظهارنامه مالیاتی همانطور که پیش تر ذکر شد باید در زمان مشخص خود پرداخت شود. اشخاص حقیقی و حقوقی مشمول این مالیات باید اظهارنامه های خود را تا حداکثر 15 روز از پایان فصل و یا دوره ثبت نمایند. در صورت سرپیچی از اصل فوق جریمه های نقدی قابل توجهی برای متخلف در نظر گرفته می شود.

در وهله ابتدایی باید وارد سامانه الکترونیکی امور مالیاتی کشور به نشانی tax.gov.ir شوید. در صورتی که قبلاً در این سامانه ثبت نام نکرده باشید باید در ابتدا به بخش مربوطه مراجعه نمایید و با انتخاب نوع شخصیت و تکمیل اطلاعات، ثبت نام نمایید.

پس از ورود به کارتابل شخصی می توانید با انتخاب دوره یا فصل، درج اطلاعات فروش کالاها و محصولات مشمول و معاف، عوارض و... اظهارنامه خود را نهایی کنید.

سامانه مالیات بر ارزش افزوده

سامانه مالیات بر ارزش افزوده

برای پرداخت این نوع از مالیات باید به نشانی www.e-vat.ir مراجعه نموده و با وارد کردن نام کاربری و رمز عبور وارد صفحه شخصی خود شوید.

لازم به توجه است که مراحل ثبت نام در سامانه برای پرداخت مالیات باید در ابتدا از وبسایت tax.gov.ir دنبال شود تا پس از تکمیل اطلاعات بتوان به نشانی فوق رجوع نمود.

خدمات اختصاصی موسسه عرفان

موسسه حقوقی تدبیر توسعه عرفان با به کارگیری وکلای و کارشناسان متعدد، کلیه خدمات ثبتی و حقوقی را در حداقل زمان صورت می دهد.

همین ارتباط مستقیم با کارشناسان مجرب موسسه و حدف واسطه سبب کاهش هزینه های ثبتی شده و رضایت بسیاری از متقاضیان را به دنبال داشته است.

متقاضیان می توانند برای بهره مندی از این خدمات و دریافت مشاوره رایگان از طریق شماره زیر با متخصصین موسسه عرفان در تماس باشند.

درخواست ارزش افزوده

قانون موضوع پیچیده‌ای است. و اگر آن را نادیده بگیرید؛ ممکن است دچار مشکل شوید. بگذارید ما به شما کمک کنیم.

وبلاگ

مطالب مرتبط