تمدید هیئت مدیره و بازرسی

تمدید هیئت مدیره و بازرسی

تمدید هیئت مدیره و بازرسی

تمدید هیئت مدیره و بازرسین یکی از مهم ترین اقدامات برای تداوم فعالیت قانونی شخصیت حقوقی می باشد. ثبت تغییرات هیئت مدیره شرکت ها غالباً در مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده یا جلسه هیئت مدیره تنظیم می شود.

  • مدت زمان: حدود 10 روز کاری
  • هزینه ها: بین 3 تا 7 میلیون تومان
  • نحوه ثبت: آنلاین - حضوری
  • مدارک: لیست آخرین سهامداران و مشخص کردن سمت های جدید اشخاص

مشاوره میخوای؟ فرم درخواست مشاوره
تمدید هیئت مدیره و بازرسی

تمدید هیئت مدیره و بازرسی

تمدید هیئت مدیره و بازرسین یکی از مهم ترین اقدامات برای تداوم فعالیت قانونی شخصیت حقوقی می باشد. ثبت تغییرات هیئت مدیره شرکت ها غالباً در مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده یا جلسه هیئت مدیره تنظیم می شود.

همانطور که می دانیم اشخاص حقوقی متشکل از اعضاء هیئت مدیره و بازرسین و یا هیئت نظار بر حسب مورد می باشند. اعضاء هئیت مدیره در شرکت ها با توجه به نوع شرکت دارای مهلت فعالیت خاصی می باشند که باید در سامانه ثبت شرکت ها و موسسات غیر تجاری، حین ثبت شخصیت مشخص گردد.

صورت جلسه مجمع عمومی عادی با موضوع تمدید شرکت سهامی خاص

ممکن است در موعد اتمام مهلت فعالیت هیئت مدیره شرکت، قصد داشته باشیم برخی از مدیران را از شرکت خارج کنیم. در این حالت اگر تعداد اعضاء هیئت مدیره شرکت کاهش یا افزایش پیدا کند، باید در صورتجلسه مجمع عمومی فوق العاده به صورت مجزا با همین تصمیم این مسئله عنوان شود.

اغلب صورتجلسه با تصمیم انتخاب و تعیین سمت اعضاء هیئت مدیره، تعیین وضعیت حق امضاء و انتخاب بازرسین در مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده باید تنظیم گردد.

انقضای مدت هیئت مدیره

تمدید هیئت مدیره و بازرسین شرکت باید در موعد مقرر صورت گیرد در غیر این صورت شخصیت حقوقی نمی تواند فعالیت خود را ادامه دهد.

مهلت فعالیت هیئت مدیره در شرکت های سهامی به مدت دو سال می باشد و پس از آن باید اقدام به تمدید هیئت مدیره نمود. همچنین مهلت فعالیت بازرسین شرکت یک سال مالی است که باید به صورت سالیانه انجام شود.

هیئت مدیره در شرکت های با مسئولیت محدود به صورت کلی به مدت نامحدود می توانند فعالیت نمایند و برخلاف شرکت سهامی، نیازی به تمدید هیئت مدیره نمی باشد.

پس برای تغییر اعضا هیئت مدیره در این شرکت ها باید صورتجلسه با تصمیم انتخاب و تعیین سمت اعضا تنظیم نمایید.

مدارک تمدید هیئت مدیره و بازرسین

تمدید هیئت مدیره
  • روزنامه رسمی تاسیس و آخرین روزنامه تغییرات

  • تنظیم دو نسخه صورتجلسه مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده

  • مدارک هویتی اعضاء هیئت مدیره شرکت

  • اساسنامه شرکت

  • ارائه وکالتنامه وکیل در صورتی که این خدمات را از وکیل دریافت می نمایید.

نحوه تمدید هیئت مدیره و بازرسین

همانطور که ذکر شد باید در ابتدا اقدام به تنظیم صورتجلسه مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده نمایید و تصمیم مقتضی را در آن عنوان کنید.

پس از آن باید به سامانه ثبت شرکت ها و موسسات غیر تجاری مراجعه نموده و تمامی اطلاعات مربوط به دستور مورد نظر را به طور دقیق در سامانه عنوان نمایید.

در نهایت با تسلیم پرونده به مرجع، درصورتی که نقصی وجود نداشته باشد مورد تایید واقع می شود و پس از پرداخت هزینه های قانونی آگهی مربوطه منتشر می گردد.

تمدید هیئت مدیره و بازرسین در موسسه عرفان

موسسه حقوقی تدبیر توسعه عرفان با به کارگیری وکلای و کارشناسان متعدد، کلیه خدمات ثبتی و حقوقی را در حداقل زمان صورت می دهد.

این امکان در موسسه عرفان فراهم شده است تا با حذف واسطه میزان هزینه های این خدمات به صورت قابل توجهی کاهش پیدا کند.

متقاضیان می توانند برای بهره مندی از این خدمات و دریافت مشاوره رایگان از طریق شماره زیر با متخصصین موسسه عرفان در تماس باشند.

درخواست تمدید هیئت مدیره و بازرسی

قانون موضوع پیچیده‌ای است. و اگر آن را نادیده بگیرید؛ ممکن است دچار مشکل شوید. بگذارید ما به شما کمک کنیم.

وبلاگ

مطالب مرتبط