ثبت برند در اتریش

ثبت برند در اتریش

ثبت برند در اتریش

ثبت برند در اتریش به عنوان یکی از فرصت های مقرون به صرفه و سودمند در کسب و کار به حساب می آید چنانچه در سالیان اخیر بسیاری از کارفرمایان و سرمایه گذاران، این کشور را برای ثبت شرکت و استارتاپ ها نیز در نظر گرفتند.

  • مدت زمان: حدود ... روز کاری
  • هزینه ها: حدود ... میلیون
  • نحوه ثبت: آنلاین
  • مدارک: شناسنامه، کارت ملی، کد ثنا

مشاوره میخوای؟ فرم درخواست مشاوره
ثبت برند در اتریش

ثبت برند در اتریش

در این مطلب قصد داریم متقاضیان را با ثبت علامت تجاری در اتریش، مدارک، قوانین، مراحل و موارد اساسی مربوط به ثبت برند در این کشور آشنا نماییم.

ثبت برند در اتریش به عنوان یکی از فرصت های مقرون به صرفه و سودمند در کسب و کار به حساب می آید چنانچه در سالیان اخیر بسیاری از کارفرمایان و سرمایه گذاران، این کشور را برای ثبت شرکت و استارتاپ ها نیز در نظر گرفتند.

منظور از علامت تجاری عبارت است از نشان ها و نماد، طرح، ترکیب نام و علائم که به جهت معرفی و هم چنین به عنوان عامل تمایز محصولات و کالاهای یک شخص بکار گرفته می شود.

به دنبال ثبت قانونی علائم تجاری، امتیازات و حمایت های قانونی متعددی شامل مالک یا مالکین می شود که به موجب آن اشخاص ثالث بدون اجازه حق استفاده از برند یا علامت مربوطه را نخواهند داشت.

مدارک مورد نیاز جهت ثبت برند در اتریش

ثبت برند در اتریش

مدارک مورد نیاز جهت ثبت برند در اتریش و همچنین اطلاعات تکمیلی که فرم درخواست باید تسلیم مرجع مربوطه گردند باید به دقت و با توجه به ضوابط قانونی مشخص شده در اتحادیه اروپا تکمیل شوند.

لازم به ذکر است زبان رسمی جهت اخذ و بررسی تقاضای ثبت برند در این کشور، آلمانی می باشد و این مدارک عبارتند از:

  • مدارک هویتی ( شناسنامه، کارت ملی و پاسپورت )

  • تکمیل و ارائه فرم تقاضانامه ثبت علامت تجاری در اتریش که شامل اطلاعات هویتی و شخصی مالک و یا مالکین می باشد.
  • نمونه علامت تجاری

  • وکالتنامه وکیل

  • لیست دقیقی از کالا ها و خدماتی مورد درخواست

نکته : متقاضیانی که در اتریش، سوئیس و یا ناحیه اقتصادی اروپا سکونت نداشته باشند الزاماً باید پروسه ثبت علائم را توسط یک وکیل رسمی امور ثبتی دنبال نمایند.

مراحل ثبت علامت تجاری در اتریش

ثبت برند در اتریش

مراحل ثبت علامت تجاری در اتریش نیز به دلیل عضویت آن در اتحادیه اروپا که همگی از یک قوانین پیروی می کنند، تقریباً مشابه به سایر کشور های عضو می باشد و فقط در برخی موارد جزئی مورد بررسی است.

به طور کلی مهلت زمان تقریبی ثبت علامت تجاری در اتریش برای یک پرونده بدون نقص از سه الی چهار ماه در نظر گرفته می شود.

پس از انتخاب و استعلام نام یا علامت تجاری، باید تمامی مدارک مربوطه را به همراه فرم تقاضانامه که با دقت تکمیل گردیده است به اداره ثبت علائم اتریش تسلیم گردد.

لازم به ذکر است حین تحویل تقاضانامه باید هزینه مربوط به ثبت درخواست و بررسی علائم تجاری در مرجع پرداخت گردد.

علامت تجاری مورد درخواست توسط کارشناسان اداره ثبت اتریش از جهت معیار های متعددی مورد بررسی قرار می گیرد تا هیچ گونه نقصی در آن وجود نداشته باشد.

علامت تجاری در وضعیتی که صلاحیت های لازم را داشته باشد، توسط اداره در روزنامه منتشر خواهد شد و اگر اعتراضی به علامت وارد نشود به مرحله بعدی موکول می گردد.

در انتها باید هزینه های قانونی و هزینه صدور پرداخت شود، تا آگهی از سوی اداره ثبت اتریش صادر گردد و علامت به طور قانونی به ثبت برسد.

نکته : به دلیل تبعیت اتریش از قوانین اتحادیه اروپا، در صورتی که متقاضی از تاریخ ثبت تا پنج سال متوالی از علامت هیچ استفاده ای نکرده باشد، در این وضعیت با درخواست اشخاص ثالث به اداره ثبت اتریش، علامت تجاری لغو خواهد شد.

مهلت اعتراض ثبت برند در اتریش

علائم تجاری در اداره ثبت علامت در اتریش از جهت متمایز بودن و همچنین تطابق با مواد قانونی مشخص شده مورد بررسی قرار می گیرد.

توجه داشته باشید مهلت اعتراض ثبت برند در اتریش به مدت سه ماه بعد از تاریخ انتشار آن در روزنامه می باشد اما همچنان بعد از صدور آگهی نیز در صورتی که علامت ثبت شده به سایر کسب و کار ها آسیب وارد کند و یا مشخص گردد که برخی از موارد قانونی را نقض می کند، امکان رد و لغو آن وجود دارد.

متقاضیان بهتر است جهت جلوگیری از هدر دادن زمان و هزینه های مجدد جهت ثبت برند در کشور اتریش، این امر را به متخصصین این حوزه بسپارند.

تمدید علامت تجاری در اتریش

مهلت زمان اعتبار علائم تجاری در اتریش به مدت 10 سال از تاریخ تشکیل پرونده در اداره ثبت علائم کشور می باشد. جهت تمدید علامت تجاری در اتریش متقاضی از یک سال پیش از اتمام مهلت اعتبار علامت می تواند اقدام به تمدید آن نماید.

همچنین لازم به ذکر است حداکثر زمانی که متقاضیان برای تمدید علامت تجاری خود دارند تا شش ماه بعد از اتمام انقضاء علامت تجاری می باشد، مشروط بر آن که اضافه هزینه نیز پرداخت گردد و متقاضی نباید از مدت معلوم تخطی نماید.

ثبت علامت تجاری در اتریش با موسسه عرفان

موسسه تدبیر توسعه عرفان با بهره گیری از متخصصین و وکلا امور ثبتی و حقوقی، با سابقه خدمت گذاری بیش از 15 سال در عرصه بین المللی کلیه درخواست های متقاضیان را در حداقل زمان ممکن صورت می دهد.

متقاضیان می توانند برای بهره مندی از این خدمات و دریافت مشاوره رایگان از طریق شماره زیر با متخصصین موسسه عرفان در تماس باشند.

درخواست ثبت برند در اتریش

قانون موضوع پیچیده‌ای است. و اگر آن را نادیده بگیرید؛ ممکن است دچار مشکل شوید. بگذارید ما به شما کمک کنیم.

وبلاگ

مطالب مرتبط