ثبت علامت تجاری در ارمنستان

ثبت علامت تجاری در ارمنستان

ثبت علامت تجاری در ارمنستان

ثبت علامت تجاری در ارمنستان به جهت بهره مندی از حقوق و مزایای قانونی در این کشور الزامی می باشد. با این حال موارد معدودی وجود دارد که بدون ثبت قانونی علائم، از حقوق آن ها حمایت هایی صورت می گیرد.

 • مدت زمان: حدود ... روز کاری
 • هزینه ها: حدود ... میلیون
 • نحوه ثبت: آنلاین
 • مدارک: شناسنامه، کارت ملی، کد ثنا

مشاوره میخوای؟ فرم درخواست مشاوره
ثبت علامت تجاری در ارمنستان

ثبت علامت تجاری در ارمنستان

ثبت علامت تجاری در ارمنستان به جهت بهره مندی از حقوق و مزایای قانونی در این کشور الزامی می باشد. با این حال موارد معدودی وجود دارد که بدون ثبت قانونی علائم، از حقوق آن ها حمایت هایی صورت می گیرد.

در این مقاله قصد داریم در خصوص ثبت علامت تجاری در ارمنستان، مزایا، اعتبار، مهلت اعتراض به برند و کلیه موارد مربوط به آن شرح دهیم.

علامت تجاری هر کلمه، حرف، طرح و... گویند که محصول و خدمات یک شخصیت را معرفی می دارد و موجب تمایز آن از سایرین می گردد.

لازم به ذکر است حق استفاده از علامت برای مالک یا مالکین آن محدود به دسته یا طبقه محصولات و کالاهایی است که در تقاضانامه مشخص کرده اید.

ارمنستان یکی از ارزان ترین کشور ها برای زندگی می باشد و موقعیت مناسبی برای سرمایه گذاران با سرمایه های نه چندان اما هدفمند می باشد.

این کشور جزو پروتکل مادرید می باشد و متقاضیانی که قصد دارند از این روش اقدام به ثبت برند نمایند باید ابتدا در کشور مبدأ، علامت تجاری را به ثبت رسانده باشند.

به جهت جلوگیری از تضییع زمان و هزینه های اضافی بهتر است پیش از هر اقدامی به طور کامل با قوانین کشور مقصد آشنایی کامل داشته باشید.

توصیه ما به متقاضیان آن است که این امر را فقط به متخصصین و وکلای قانونی و رسمی این حوزه بسپارند.

مزایای ثبت علامت تجاری در ارمنستان

 • پس از ثبت علامت تجاری در ارمنستان اجازه استفاده و انتقال علامت صرفاً مختص به مالک آن است.
 • در صورتی که اشخاص ثالث اقدام به ثبت علامت تجاری ای کنند که مشتریان شما را گمراه کند، می توانید نسبت به آن اعتراض نمایید و اجازه ثبت را از وی سلب کنید.
 • به عبارتی دیگر می توان گفت با توجه به حمایت های قانونی، سایرین حق ثبت علائم مشابه که موجب گمراهی بازار تقاضا گردد را ندارند.

 • قانون کیفری علائم تجاری ثبت شده را مورد حمایت قرار می دهد و به دنبال آن از سوء استفاده اشخاص ثالث نیز جلوگیری می کند.
 • با ثبت قانونی علامت، موضع مناسب برای فعالیت قانونی و سودمند و همچنین حضور در بازار های رقابتی سالم را اعاده کرده اید.
 • ثبت برند سبب متمایز شدن محصول و یا خدمات شما می گردد.

 • علامت تجاری یک دارائی است که پس از اعتبار پیدا کردن، با ارزش قابل توجهی قابل فروش خواهد بود.

نکته : متقاضیانی که در ارمنستان، سوئیس و یا ناحیه اقتصادی اروپا سکونت نداشته باشند الزاماً باید پروسه ثبت علائم را توسط یک وکیل رسمی امور ثبتی دنبال نمایند.

مراحل ثبت علامت تجاری در ارمنستان

ثبت علامت تجاری در ارمنستان

مراحل ثبت برند در ارمنستان پیچیدگی و اصول مختص به خود دارد که در این قسمت به طور کامل شرح می دهیم.

پس از تکمیل مدارک و تسلیم آن به مرجع، حداکثر تا حدود دو ماه پس از تحویل، ارزیابی پرونده صورت خواهد گرفت. در وضعیتی که نقصی در مدارک وجود نداشته باشد، علامت برای مدت دو ماه در روزنامه رسمی بولتن منتشر می گردد. این دوره دو ماهه برای اعتراض های احتمالی سایرین در نظر گرفته شده است.

ارزیابی نهایی از سه ماه پس از تاریخ انتشار علامت تجاری مورد نظر صورت می گیرد و با فرض بر اینکه نقصی وجود نداشته و اعتراضی وارد نشده باشد، تایید می گردد.

در این مرحله باید هزینه تقاضا ثبت علامت تجاری پرداخت گردد و گواهی ثبت علامت تجاری تقریباً از 2 یا 3 ماه از تاریخ پرداخت صادر خواهد شد.

اعتراض به ثبت علامت تجاری در ارمنستان

مهلت اعتراض به ثبت علامت تجاری در ارمنستان، سه ماه از انتشار آن می باشد.

در صورتی که بر اساس قوانین مربوطه عمل کرده باشید و همچنین بر حسب نوع پرونده، این امکان وجود دارد که بتوان اجازه ثبت علامت تجاری را از وی سلب کرد.

برای اطلاعات بیشتر در مورد اعتراض به ثبت برند در ارمنستان از طریق راه ارتباطی با مشاورین موسسه تدبیر توسعه عرفان در تماس باشید.

اعتبار ثبت برند در ارمنستان

ثبت علامت تجاری در ارمنستان

اعتبار ثبت برند در ارمنستان از تاریخ تقاضانامه علامت به مدت 10 سال می باشد و این مدت برای دوره های ده ساله دیگر نیز قابل تمدید می باشد.

پس از اتمام تاریخ انقضاء علامت تجاری، یک دوره اضافه شش ماهه برای تمدید علامت در نظر گرفته می شود اما هزینه دیرکرد نیز به آن اضافه خواهد شد.

لازم به ذکر است از زمان ثبت برند در ارمنستان، در صورتی که تا مدت 5 سال از آن استفاده ای صورت نگرفته باشد، موجبات لغو برند را با تقاضای سایرین فراهم می کند.

ثبت علامت تجاری در ارمنستان با موسسه عرفان

موسسه تدبیر توسعه عرفان با بهره گیری از متخصصین و وکلا امور ثبتی و حقوقی، با سابقه خدمت گذاری بیش از 15 سال در عرصه بین المللی کلیه درخواست های متقاضیان را در حداقل زمان ممکن صورت می دهد.

متقاضیان می توانند برای بهره مندی از این خدمات و دریافت مشاوره رایگان از طریق شماره زیر با متخصصین موسسه عرفان در تماس باشند.

درخواست ثبت علامت تجاری در ارمنستان

قانون موضوع پیچیده‌ای است. و اگر آن را نادیده بگیرید؛ ممکن است دچار مشکل شوید. بگذارید ما به شما کمک کنیم.

وبلاگ

مطالب مرتبط