ثبت برند در ایرلند

ثبت برند در ایرلند

ثبت علامت تجاری در ایرلند

ثبت برند در ایرلند، پیش زمینه فعالیت گسترده تر را برای شما به همراه می آورد و در عین حال از مزایای متعدد دیگری که به دنبال دارد، بهره مند می شوید.

  • مدت زمان: حدود ... روز کاری
  • هزینه ها: حدود ... میلیون
  • نحوه ثبت: آنلاین
  • مدارک: شناسنامه، کارت ملی، کد ثنا

مشاوره میخوای؟ فرم درخواست مشاوره
ثبت برند در ایرلند

ثبت برند در ایرلند

در این مطلب قصد داریم در مورد ثبت علامت تجاری در ایرلند، روند و مراحل ثبت علامت، مدارک، ملزومات قانونی و سایر موارد مربوطه به طور کامل توضیح دهیم.

علامت تجاری به زبان ساده به هر گونه خط، شکل، حرف و ... به گونه ای که عامل تمایز محصولات و خدمات یک شخص از دیگری باشد، تلقی می شود.

ثبت برند در ایرلند، پیش زمینه فعالیت گسترده تر را برای شما به همراه می آورد و در عین حال از مزایای متعدد دیگری که به دنبال دارد، بهره مند می شوید.

جلوگیری از سوء استفاده اشخاص ثالث خصوصاً رقبا سبب می شود تا صاحبان مشاغل به طور قانونی و رسمی علامت خود را به ثبت بسانند.

به دنبال ثبت برند در ایرلند، حمایت های قانونی نیز شامل شما می گردد.

کشور ایرلند عضو پروتکل مادرید می باشد و از این طریق نیز امکان ثبت علامت وجود دارد که مزایای مختص به خود را دارد. به این صورت که در تمامی کشور های عضو پروتکل مادرید مورد حمایت های قانونی قرار خواهید گرفت. اما در این روش متقاضی باید ابتدا برند مورد درخواست خود را در کشور مبدأ به ثبت رسانده باشد.

به جهت آگاهی بیشتر در این خصوص به مقاله ثبت علامت بین المللی مادرید مراجعه نمایید و یا با کارشناسان مجرب موسسه عرفان در تماس باشید.

حتی بعد از ثبت علامت تجاری به جهت حفظ آن، متقاضی باید همچنان از قوانین موجود تبعیت کند. توجه داشته باشید در صورتی که تا مدت پنج سال از تاریخ ثبت درخواست به مرجع، از علامت تجاری هیچ استفاده ای صورت نگرفته باشد، امکان درخواست ابطال علامت وجود دارد.

مدارک مورد نیاز ثبت علامت در ایرلند

مدارک مورد نیاز ثبت علامت در ایرلند

تمامی مدارکی که به مرجع قانونی تسلیم می گردد باید به زبان انگلیسی و یا ایرلندی باشد، چنانچه هر مدرکی از زبان دیگر باید به زبان های مذکور به صورت رسمی ترجمه شده باشد. به طور معمول مدارک مورد نیاز ثبت علامت در ایرلند به شرح ذیل می باشد:

  • نمونه علامت تجاری مورد نظر

  • تکمیل تقاضانامه ثبت علامت تجاری در ایرلند

  • ارائه مدارک هویتی رسمی متقاضیان به همراه جزئیات و محل سکونت

  • لیست کالاها و خدمات درخواستی به ترتیب اولویت

  • ارائه وکالتنامه وکیل در موعد مقرر

  • رسید پرداخت هزینه ثبت درخواست

نکته : لازم به ذکر است مدارک حق تقدم در صورت وجود، باید در موعد مقرر به مرجع مربوطه تسلیم شده باشد. مدت ثبت درخواست علامت تجاری در ایرلند با ادعای اولویت، شش ماه از تاریخ آن به حساب می آید.

مراحل ثبت علامت تجاری در ایرلند

مراحل ثبت علامت تجاری در ایرلند

مراحل ثبت علامت تجاری در ایرلند از جهت متمایز بودن با سایر علائم و تناسب آن با قوانین و قواعد ثبت علامت در این کشور قابل تأمل و بررسی می باشد.

پس از تکمیل مدارک بر حسب نوع علامت تجاری درخواستی، باید مدارک به اداره مالکیت معنوی تسلیم گردد و هزینه ثبت تقاضای علامت نیز پرداخت شود تا توسط کارشناسان بررسی قرار گیرد.

از تاریخ سه ماه بعد از ثبت، امکان اعتراض به علامت تجاری ثبت شده از طرف اشخاص ثالث و یا رقبا وجود دارد. در حالتی که شخصی بتواند اثبات کند که علامت تجاری درخواست شده به کسب و کار وی به جهت مشابهت، آسیب ایجاد می کند امکان توقف پروسه ثبت علامت وجود دارد.

ثبت برند در ایرلند قوانین مختص به خود را دارد و متقاضی باید به آنها اشراف کافی داشته باشند تا از صرف هزینه های اضافی جلوگیری کند.

کارشناسان متخصص موسسه عرفان این با تجربه کافی در این حوزه، خدمات درخواستی متقاضیان را به نحو احسن و در حداقل زمان ممکن صورت می دهند.

پروسه ثبت برند در ایرلند در حالتی که نقصی در مدارک و درخواست وجود نداشته باشد، از حدود ده زمان می برد تا به سند ثبت علامت و صدور آگهی خاتمه یابد.

تمدید برند در ایرلند

اعتبار علامت تجاری در این کشور به مدت 10 سال می باشد که برای دوره های متوالی ده ساله، بدون هیچ محدودیتی قابل تمدید می باشد.

تمدید برند در ایرلند زودتر از شش ماه از تاریخ انقضاء آن امکان پذیر نمی باشد. همچنین متقاضی می تواند تا مدت شش ماه بعد از انقضاء علامت اقدام به تمدید آن نمایند اما در این وضعیت باید هزینه اضافی مربوط به جریمه دیرکرد نیز پرداخت گردد.

ثبت علامت تجاری در ایرلند با موسسه عرفان

موسسه تدبیر توسعه عرفان با بهره گیری از متخصصین و وکلا امور ثبتی و حقوقی، با سابقه خدمت گذاری بیش از 15 سال در عرصه بین المللی کلیه درخواست های متقاضیان را در حداقل زمان ممکن صورت می دهد.

متقاضیان می توانند برای بهره مندی از این خدمات و دریافت مشاوره رایگان از طریق شماره زیر با متخصصین موسسه عرفان در تماس باشند.

درخواست ثبت برند در ایرلند

قانون موضوع پیچیده‌ای است. و اگر آن را نادیده بگیرید؛ ممکن است دچار مشکل شوید. بگذارید ما به شما کمک کنیم.

وبلاگ

مطالب مرتبط