ثبت برند در ترکمنستان

ثبت برند در ترکمنستان

ثبت علامت تجاری در ترکمنستان

در این مطلب قصد داریم در خصوص ثبت علامت تجاری در ترکمنستان، قوانین و ملزومات، روند ثبت برند در این کشور و کلیه موارد مربوط به آن به طور کامل توضیح دهیم.

  • مدت زمان: حدود ... روز کاری
  • هزینه ها: حدود ... میلیون
  • نحوه ثبت: آنلاین
  • مدارک: شناسنامه، کارت ملی، کد ثنا

مشاوره میخوای؟ فرم درخواست مشاوره
ثبت برند در ترکمنستان

ثبت برند در ترکمنستان

در این مطلب قصد داریم در خصوص ثبت علامت تجاری در ترکمنستان، قوانین و ملزومات، روند ثبت برند در این کشور و کلیه موارد مربوط به آن به طور کامل توضیح دهیم.

ثبت علائم تجاری برای بهره مندی از مزایای متعددی از جمله جلوگیری از سوء استفاده سایرین از علامت، اخذ وام و تسهیلات و تبلیغات حائز اهمیت می باشد.

بسیاری از سرمایه گذاران به دلیل اقتصاد قابل قبول، نزدیکی آن به ایران جهت واردات و صادرات، این کشور را به عنوان مقصد انتخاب کرده اند.

وجود منابع غنی گاز، نفت و تولید انبوه پنبه در این کشور به رشد اقتصادی آن کمک بالایی کرده چنانچه هنوز هم در رتبه یک تا چهار تولید کننده در میان کشور های شوروی سابق به حساب می آید.

لازم به ذکر است لازمه فعالیت هدفمند و ثبت برند در هر کشوری آشنایی با قوانین تخصصی مربوط به آن است چنانچه متقاضیان می توانند به طور رایگان از کارشناسان ما، مشاوره دریافت نمایند.

مدارک مورد نیاز ثبت علامت تجاری در ترکمنستان

ثبت برند در ترکمنستان

مدارک و تقاضای ثبت علامت تجاری در این کشور به هر زبانی که باشد باید ظرف دو ماه از تاریخ درخواست، ترجمه رسمی آن به مرجع تسلیم گردد.

پس توجه داشته باشید مدارک باید به یکی از دو زبان روسی و ترکمنی باشد چراکه زبان های رسمی اداره علائم ترکمنستان به شمار می آیند.

مدارک مورد نیاز ثبت علامت تجاری در ترکمنستان به شرح ذیل می باشد:

  • تکمیل فرم تقاضانامه علامت تجاری مورد نظر

  • مدارک رسمی هویتی مالک یا مالکین علامت تجاری

  • ارائه نمونه علامت تجاری

  • لیست دقیق کالاها و خدماتی که قصد به تصدی به آن را دارید چنانچه پیشنهاد می گردد تا لیست مذکور به ترتیب اولویت ارائه شده باشد.

  • در صورت وجود حق تقدم برای علامت، متقاضی باید ظرف سه ماه از تاریخ ثبت علامت در مرجع، مدارک مربوطه را تحویل دهد.

  • ارائه اصل مدرک وکالتنامه (که تا مدت دو ماه از تاریخ تسلیم مدارک به اداره باید ارائه شود)

نکته : بر حسب مورد و نوع علامت درخواستی، مرجع ممکن است از متقاضی مدارک دیگری را نیز طلب کند. موسسه عرفان با تجربه چندین ساله در ارائه این خدمات، از صرف هزینه های اضافی متقاضیان جلوگیری می نمایند و این امر را در کوتاه ترین زمان ممکن صورت می دهد.

مراحل ثبت برند در ترکمنستان

مراحل ثبت علامت تجاری در ترکمنستان

طبق قوانین ثبت علامت تجاری، علائمی که قبلاً به ثبت رسیده باشند قابلیت ثبت نخواهند داشت. همچنین علامت درخواستی نباید مشابه با برند هایی باشد که قبلاً به ثبت رسیده باشند، چنانچه در این وضعیت نیز قابل ثبت نمی باشند.

مراحل ثبت برند در ترکمنستان، قوانین مختص به خود را دارد و کمی زمانبر است. چنانچه متقاضیان با آگاهی کامل باید این پروسه را در کوتاه ترین زمان ممکن صورت دهند که این امر از طریق موسسه عرفان عملی شده است.

متقاضیان امور ثبتی در ترکمنستان باید توجه داشته باشند، مراحل اولیه ثبت علامت تجاری در این کشور به صورت الکترونیکی صورت می پذیرد.

بدین ترتیب، پس از تکمیل تقاضانامه در مرجع رسمی تا حدود سه ماه پس از آن اطلاعیه رسمی وصول خواهد شد. جهت ثبت برند در ترکمنستان پس از دریافت اطلاعیه مذکور به مدت یازده ماه، اشخاص ثالث می توانند اقدام به اعتراض نسبت به علامت تجاری نمایند.

در حالتی که تمامی قوانین در علامت رعایت گردد و تناقضی در آن وجود نداشته باشد، باید هزینه ثبت علامت پرداخت شود. لازم به ذکر است هزینه ثبت علامت تجاری در ترکمنستان تا حداکثر سه ماه بعد از تاریخ صدور اطلاعیه آن باید پرداخت گردد.

پروسه قانونی در کشور ترکمنستان به صورت بسیار آرام پیش می رود و از این رو ثبت علامت تجاری در این کشور از حدود 16 ماه و بیشتر به طول می انجامد.

اعتبار ثبت برند در ترکمنستان

اعتبار ثبت برند در ترکمنستان پس از تسلیم تقاضانامه و درخواست به مرجع به مدت ده سال می باشد که پس از آن نیز امکان تمدید مجدد آن برای دوره های متوالی ده ساله وجود دارد.

تمدید ثبت برند در ترکمنستان نیز قواعد مختص به خود را دارد چنانچه به طور قانونی، دو نوبت برای این امر در نظر گرفته شده است.

اقدام به تمدید علامت تجاری باید یا تا یک سال پیش از اتمام مهلت مقرر بوده و یا تا حداکثر شش ماه از اتمام انقضاء علامت تجاری باشد.

نکته قابل توجه ای که پس از ثبت علامت تجاری در ترکمنستان باید در نظر داشته باشید آن است که متقاضی نباید بیش از سه سال برند ثبت شده را دست نخورده باقی گذارد.

به این معنا که عدم استفاده از علامت به مدت سه سال متوالی بعد از ثبت، موجبات قبولی درخواست رد اشخاص ثالث را فراهم می آورد.

ثبت علامت تجاری در ترکمنستان با موسسه عرفان

موسسه تدبیر توسعه عرفان با بهره گیری از متخصصین و وکلا امور ثبتی و حقوقی، با سابقه خدمت گذاری بیش از 15 سال در عرصه بین المللی کلیه درخواست های متقاضیان را در حداقل زمان ممکن صورت می دهد.

متقاضیان می توانند برای بهره مندی از این خدمات و دریافت مشاوره رایگان از طریق شماره زیر با متخصصین موسسه عرفان در تماس باشند.

درخواست ثبت برند در ترکمنستان

قانون موضوع پیچیده‌ای است. و اگر آن را نادیده بگیرید؛ ممکن است دچار مشکل شوید. بگذارید ما به شما کمک کنیم.

وبلاگ

مطالب مرتبط