ثبت برند در سوئد

ثبت برند در سوئد

ثبت علامت تجاری در سوئد

ثبت علامت تجاری در سوئد برای بهره مندی از حقوق و امتیازات قانونی در کشور الزامی است لذا فقط در موارد معدودی بدون ثبت و در شرایطی خاص، علامت تجاری از جهاتی تحت حمایت قانونی قرار می گیرد.

  • مدت زمان: حدود ... روز کاری
  • هزینه ها: حدود ... میلیون
  • نحوه ثبت: آنلاین
  • مدارک: شناسنامه، کارت ملی، کد ثنا

مشاوره میخوای؟ فرم درخواست مشاوره
ثبت برند در سوئد

ثبت برند در سوئد

ثبت علامت تجاری در سوئد برای بهره مندی از حقوق و امتیازات قانونی در کشور الزامی است لذا فقط در موارد معدودی بدون ثبت و در شرایطی خاص، علامت تجاری از جهاتی تحت حمایت قانونی قرار می گیرد.

در این مقاله قصد داریم در مورد ثبت علامت تجاری در سوئد، انواع روش های ثبت، مدارک، قوانین، مراحل و کلیه موارد اصولی مربوط به ثبت برند در این کشور بپردازیم.

سوئد که عضو اتحادیه اروپا می باشد همواره مقصد بسیاری از سرمایه گذاران و به عنوان یکی از کشور های مهاجر پذیر در این حوزه شناخته می شود.

اقتصاد کشور سوئد بر پایه صادرات است و به عنوان یک اقتصاد توسعه یافته از آن یاد می شود و ثبت برند در سوئد می تواند پیش زمینه حضور شما در بازار های اروپا و فعالیت در عرصه های گسترده تری را مهیا کند.

علامت تجاری جهت شناساندن کالا ها و خدمات یک شخص در مقابل سایرین به کار گرفته می شود که به دنبال آن به دیگران اجازه استفاده از برند ثبت شده را نمی دهد.

با ثبت قانونی برند، محصولات یا خدمات شما را از سایرین متمایز می شود و امکان حضور در بازار های رقابتی سالم نیز فراهم می آورد.

روش ثبت برند در سوئد

 ثبت برند در سوئد

ثبت علامت تجاری در کشور سوئد به روش های مختلفی امکان پذیر می باشد که هر یک تفاوت هایی از نظر حقوق و حمایت های قانونی در کشور ها دارند.

روش های ثبت برند در سوئد به شرح ذیل می باشد:

1. اداره ثبت و اختراع سوئد

ثبت برند از طریق مراجعه به ادارات محلی یا اداره ثبت و اختراع سوئد که مرجع مالکیت های معنوی این کشور است، نیز امکان پذیر می باشد. پس از ثبت از این روش علامت مورد نظر فقط در کشور سوئد مورد حمایت قرار می گیرد.

2. علائم تجاری اتحادیه اروپا (EUTM)

همانطور که ذکر شد کشور سوئد یکی از اعضاء اتحادیه اروپا می باشد و با ثبت از این طریق، علامت تجاری مورد نظر در تمامی اروپا مورد حمایت قانونی قرار می گیرد.

3. ثبت مادرید

سوئد نیز یکی از کشور های عضو مادرید می باشد و برای اقدام از این طریق باید ابتدا علامت مورد نظر در کشور مبدأ به ثبت رسیده باشد چنانچه پس از ثبت از این طریق، برند در تمامی کشور های عضو مادرید نیز مورد حمایت قرار می گیرد و امتیازات ویژه ای را برای مالک برند به همراه می آورد.

مدارک مورد نیاز ثبت علامت تجاری در سوئد

مدارک مورد نیاز ثبت علامت تجاری در سوئد

مدارک ثبت برند در سوئد

جهت تکمیل درخواست ثبت به مرجع مربوطه بر حسب مورد ممکن است مدارکی به غیر از مدارک اصلی نیز مورد نیاز باشد. نقص مدارک فقط موجب هدر رفتن زمان و صرف هزینه های بیشتر برای متقاضی می گردد چنانچه پیشنهاد می شود این امر ار به متخصصین این حوزه بسپارید.

مدارک مورد نیاز ثبت علامت تجاری در سوئد به شرح ذیل می باشد:

  • تکمیل فرم تقاضانامه ثبت علامت تجاری در سوئد

  • مدارک هویتی متقاضی

  • ارائه لیست کالاها و خدمات مورد درخواست

  • نمونه علامت تجاری

  • وکالتنامه وکیل

  • ارائه رسید پرداخت هزینه درخواست ثبت برند از مرجع مربوطه

مراحل ثبت برند در سوئد

اداره ثبت و اختراع در سوئد مرجع اصلی مالکیت های معنوی در این کشور به شمار می آید و قوانین و ضوابط مختص به خود را دارد.

در صورتی که مراحل ثبت برند در سوئد را به درستی دنبال کرده باشید می توان گفت به طور تقریبی پروسه ثبت در این کشور از 3 الی 6 ماه زمان خواهد برد.

پس از ارائه تقاضانامه به مرجع مربوطه و پرداخت هزینه ثبت درخواست برند، علامت تجاری مورد نظر در اداره ثبت کشور، از جهت ماهیت و تمایز مورد بررسی قرار می گیرد.

در حالتی که تمامی قوانین و ضوابط ثبت علامت تجاری مورد تایید قرار گرفته باشد، در روزنامه کشور به انتشار می رسد. تا مهلت سه ماه پس از انتشار در روزنامه، اشخاص دیگر می توانند نسبت به برند مورد نظر اعتراض نمایند.

اگر اعتراض از نظر قانونی مورد قبول واقع نشود و برند درخواستی به واسطه تشابه به هیچ یک از کسب و کار ها آسیبی وارد نکند، در انتها به ثبت قانونی می رسد و آگهی ثبت صادر می گردد.

آگهی ثبت علامت تجاری شامل جزئیاتی من جمله اطلاعات مالک یا مالکین، لیست کالا ها و خدمات، نمونه علامت و مواردی از این قبیل می باشد.

مهلت اعتبار و تمدید برند در سوئد

اعتبار علائم تجاری در سوئد از زمان تشکیل پرونده تا 10 سال پس از آن می باشد و پس از آن با پرداخت هزینه امکان تمدید برند وجود خواهد داشت.

متقاضیانی که قصد تمدید علامت تجاری دارند باید در نظر داشته باشند که شش ماه قبل و بعد از انقضاء علامت ، مهلت دارند تا اقدام به تمدید علامت تجاری مورد نظر نمایند.

لازم به ذکر است متقاضیان جهت تمدید برند در سوئد، نباید از مهلت معین شده تجاوز نمایند.

نکته: طبق قوانینی که در ثبت برند در سوئد و اتحادیه اروپا وجود دارد، در وضعیتی که متقاضی تا پنج سال متوالی پس از ثبت علامت از آن هیچ استفاده ای نکند، امکان لغو علامت مورد نظر با درخواست اشخاص ثالث نیز وجود خواهد داشت.

ثبت علامت تجاری در سوئد با موسسه عرفان

موسسه تدبیر توسعه عرفان با بهره گیری از متخصصین و وکلا امور ثبتی و حقوقی، با سابقه خدمت گذاری بیش از 15 سال در عرصه بین المللی کلیه درخواست های متقاضیان را در حداقل زمان ممکن صورت می دهد.

متقاضیان می توانند برای بهره مندی از این خدمات و دریافت مشاوره رایگان از طریق شماره زیر با متخصصین موسسه عرفان در تماس باشند.

درخواست ثبت برند در سوئد

قانون موضوع پیچیده‌ای است. و اگر آن را نادیده بگیرید؛ ممکن است دچار مشکل شوید. بگذارید ما به شما کمک کنیم.

وبلاگ

مطالب مرتبط