ثبت برند در فرانسه

ثبت برند در فرانسه

ثبت علامت تجاری در فرانسه

در این مطلب قصد داریم متقاضیان را با ثبت علامت تجاری در فرانسه، ممنوعیت های ثبت علامت تجاری در فرانسه، مراحل و نکات اساسی که باید در این مورد بدانید، آشنا کنیم.

 • مدت زمان: حدود ... روز کاری
 • هزینه ها: حدود ... میلیون
 • نحوه ثبت: آنلاین
 • مدارک: شناسنامه، کارت ملی، کد ثنا

مشاوره میخوای؟ فرم درخواست مشاوره
ثبت برند در فرانسه

ثبت برند در فرانسه

در این مطلب قصد داریم متقاضیان را با ثبت علامت تجاری در فرانسه، ممنوعیت های ثبت علامت تجاری در فرانسه، مراحل و نکات اساسی که باید در این مورد بدانید، آشنا کنیم.

علائم تجاری به هر گونه طرح، عبارت، نماد گفته می شود که برای شناساندن محصولات و یا خدمات بکار گرفته می شود که به دنبال آن امتیازات و حمایت های متعددی را نیز به دنبال می آورد.

فرانسه به عنوان سومین اقتصاد بزرگ اروپا بعد از آلمان و بریتانیا به حساب می آید که نشانگر اقتصاد پر رونق در این کشور می باشد.

این کشور عضو کنوانسیون مادرید می باشد و چنانچه از این روش نیز امکان ثبت برند در آن وجود دارد که برای ثبت برند از این طریق باید ابتدا علامت مورد نظر در کشور مبدأ به ثبت رسیده باشد.

باتوجه به تقاضا بسیار سرمایه گذاران به به ثبت برند در فرانسه و ورود به بازار این کشور، ثبت علائم در این کشور از روش مستقیم را شرح می دهیم.

لازم به ذکر است مرجع رسمی جهت ثبت علائم تجاری در این کشور، موسسه ملی مالکیت صنعتی فرانسه یا INPI می باشد و باید طبق قوانین و ضوابط آن عمل نمود.

متقاضیان می توانند جهت مشاوره رایگان در خصوص ثبت علامت تجاری در فرانسه و سایر امور حقوقی و ثبتی در عرصه بین المللی از طریق راه های ارتباطی با کارشناسان موسسه عرفان در تماس باشند.

قوانین ثبت علامت تجاری در فرانسه

 ثبت برند در فرانسه
 • امکان ثبت علائم و نام های معروف که حتی به ثبت هم نرسیده باشند، وجود ندارد.
 • در صورتی که تا پنج سال بعد از ثبت علامت تجاری از آن استفاده ای صورت نگرفته باشد، امکان لغو علامت با درخواست یک شخص ثالث به مراجع مربوطه وجود دارد.
 • علامت تجاری نباید مخالف نظم عمومی و هنجار های جامعه باشد.
 • نباید تکراری باشد و شباهت آن با سایر علائم به گونه ای نباشد که به سایر کسب و کار ها آسیب وارد کند.
 • علائمی که مبدأ یا محل جغرافیایی را عنوان می کنند و یا باعث گمراهی مشتریان می شوند، امکان ثبت ندارند.
 • پرچم، نشان های نظامی و مواردی از این قبیل قابل ثبت نیستند.

انواع ثبت برند در فرانسه

انواع ثبت برند در فرانسه به طور کلی به دو روش صورت می پذیرد که عبارتند از: روش ثبت ملی و ثبت بین المللی

ثبت ملی برند در فرانسه:

جهت ثبت ملی علامت در فرانسه باید الزاماً تقاضانامه ثبت به یکی از ادارات منطقه مورد نظر تسلیم گردد. منظور از ثبت ملی، ثبت علامت در یک کشور است اما از آنجایی که فرانسه عضو اتحادیه اروپا می باشد، توسط سایر کشور های عضو نیز مورد حمایت قرار خواهد گرفت.

ثبت بین المللی برند در فرانسه:

منظور از ثبت بین المللی، از طریق توافق نامه مادرید و رعایت پروتکل های آن می باشد که در تمامی کشور های عضو نیز مورد حمایت قرار می گیرد و ضوابط مختص به خود را دارد.

چنانچه جهت ثبت علامت بین المللی مادرید و آشنایی با اطلاعات تکمیلی با متخصصین موسسه عرفان در ارتباط باشید.

مراحل ثبت علامت تجاری در فرانسه

 ثبت برند در فرانسه

در وضعیتی که تمامی قوانین در ثبت علائم به درستی رعایت شده باشد، پروسه ثبت از چهار الی شش ماه بیشتر نخواهد بود. چنانچه جهت جلوگیری از صرف هزینه و اتلاف زمان بهتر است این کار را به متخصصین این حوزه بسپارید.

مراحل ثبت علامت تجاری در فرانسه به شرح ذیل می باشد:

1. انتخاب نام و استعلام از سامانه های رسمی کشور فرانسه

اولین مرحله انتخاب نام یا علامت با در نظر گرفتن قوانین و ضوابط مشخص شده می باشد. یکی از مهم ترین ویژگی ها جهت ثبت علامت تجاری در فرانسه تکراری نبودن آن می باشد چناچه جهت اطمینان از ثبت علامت الزاماً باید از سامانه های رسمی علائم تجاری در فرانسه استعلام گرفته شود.

2. تکمیل تقاضانامه در موسسه ملی مالکیت صنعتی

زبان رسمی موسسه ملی مالکیت صنعتی فرانسه که مرجع رسیدگی به ثبت علائم است، فرانسوی می باشد و باید فایل تقاضانامه ثبت علامت تجاری شامل اطلاعات دقیقی درخواستی در فرم و تمامی مدارک باشد و برحسب مورد نیز ممکن است مدارک دیگری نیز نیاز باشد که باید ضمیمه گردد.

تقاضانامه و فایل ثبت علامت تجاری در فرانسه باید در برگیرنده موارد ذیل باشد:

 • • اطلاعات هویتی و تکمیلی در مورد مالک یا مالکین علامت

 • • ارائه نمونه علامت تجاری درخواستی به همراه توصیف آن

 • • لیست کالا ها و خدمات مورد نظر و در صورت امکان اولویت بندی آن ها

 • • ارائه رسید هزینه های پرداخت شده به مربوطه تقاضانامه علامت تجاری

3. ارزیابی تقاضانامه و مهلت اعتراض

علامت تجاری مورد درخواست از دو جهت یعنی صلاحیت های قانونی جهت به ثبت رسیدن و متمایز بودن با سایر علائم، توسط کارشناسان اداره مورد بررسی قرار می گیرد.

در وضعیتی که تمامی اصول رعایت شده باشد، علامت به مدت دو ماه در روزنامه های هفتگی فرانسه به انتشار می رسد که در این زمان سایر اشخاص و صاحبان کسب وکار می توانند، اعتراض شان را از مراجع مربوطه پیگیری نمایند.

لازم به ذکر است حتی بعد از ثبت علامت نیز در صورتی که به کسب و کار های دیگر لطمه وارد کند امکان اعتراض به برند نیز وجود دارد.

4. صدور گواهی ثبت علامت تجاری در فرانسه

در صورتی که اعتراض به علامت تجاری مورد درخواست وارد نشده باشد و تناقضی با قوانین ثبت در فرانسه نداشته باشد، پس از پرداخت هزینه های مربوط به صدور آگهی و روزنامه، گواهی ثبت علامت تجاری صادر می گردد.

ثبت علامت تجاری در فرانسه با موسسه عرفان

موسسه تدبیر توسعه عرفان با بهره گیری از متخصصین و وکلا امور ثبتی و حقوقی، با سابقه خدمت گذاری بیش از 15 سال در عرصه بین المللی کلیه درخواست های متقاضیان را در حداقل زمان ممکن صورت می دهد.

متقاضیان می توانند برای بهره مندی از این خدمات و دریافت مشاوره رایگان از طریق شماره زیر با متخصصین موسسه عرفان در تماس باشند.

درخواست ثبت برند در فرانسه

قانون موضوع پیچیده‌ای است. و اگر آن را نادیده بگیرید؛ ممکن است دچار مشکل شوید. بگذارید ما به شما کمک کنیم.

وبلاگ

مطالب مرتبط