ثبت برند در پاکستان

ثبت برند در پاکستان

ثبت علامت تجاری در پاکستان

ثبت علامت تجاری در پاکستان فقط به صورت مستقیم صورت می پذیرد چراکه عضو کنوانسیون مادرید نمی باشد. در این مقاله قصد داریم در خصوص ثبت برند در پاکستان، مراحل، قوانین و هر آنچه که باید در این مورد بدانید به طور دقیق توضیح دهیم.

 • مدت زمان: حدود ... روز کاری
 • هزینه ها: حدود ... میلیون
 • نحوه ثبت: آنلاین
 • مدارک: شناسنامه، کارت ملی، کد ثنا

مشاوره میخوای؟ فرم درخواست مشاوره
ثبت برند در پاکستان

ثبت برند در پاکستان

ثبت علامت تجاری در پاکستان فقط به صورت مستقیم صورت می پذیرد چراکه عضو کنوانسیون مادرید نمی باشد. در این مقاله قصد داریم در خصوص ثبت برند در پاکستان، مراحل، قوانین و هر آنچه که باید در این مورد بدانید به طور دقیق توضیح دهیم.

علامت تجاری به هر نوع شکل، خطوط و علامات جهت شناساندن محصول یا خدمات تلقی می شود که پس از ثبت بنابر قوانین هر کشور، مورد حمایت قرار می گیرد و امتیازاتی را برای متقاضی به دنبال خواهد داشت.

در خصوص ثبت برند در پاکستان باید در نظر داشته باشید تا امور مذکور را از موسسات حقوقی و رسمی کشور دنبال کنید تا در هزینه و وقت خود صرفه جویی کرده باشید.

نقص در هر یک از مراحل اساسی ثبت علامت تجاری در پاکستان، هزینه های اضافی را برای شما به دنبال می آورد، چنانچه پیشنهاد می شود تا متقاضیان با مراجعه به متخصصین این حوزه با اطمینان کامل این امور را به انجام رسانند.

موسسه تدبیر توسعه عرفان با بیش از 15 سال سابقه خدمات ثبتی و حقوقی در عرصه بین الملل، تمامی درخواست های متقاضیان را می پذیرد.

مدارک ثبت برند در پاکستان

 • فرم در خواست ثبت علامت تجاری در پاکستان

 • مدارک هویتی شخص (شناسنامه و کارت ملی)

 • کپی پاسپورت یا ترجمه شناسنامه جهت اثبات ملیت مالک برند

 • کدپستی و آدرس محل

 • ارائه اظهارنامه شرکت

 • لیست طبقه کالاها یا خدمات درخواستی

 • وکالتنامه وکیل دادگستری

 • تکمیل مدارک ثانویه در صورتی که قبلاً برند در پاکستان به ثبت رسانده باشید.

مراحل ثبت علامت تجاری در پاکستان

مراحل ثبت علامت تجاری در پاکستان

1- انتخاب علامت تجاری

متقاضیان باید از اینکه علامت تجاری مورد نظر قبلاً ثبت نشده باشد و یا همسان نباشد، از طریق مراجعه به سامانه های رسمی موجود در پاکستان اطمینان حاصل کنند.

لازم به ذکر است پروسه استعلام باید به صورت دقیق صورت گرفته باشد، چنانچه اطلاعات مربوطه، توصیف علامت تجاری در این میان باید به درستی صورت گرفته باشد تا به عبارتی بهترین نتیجه در استعلام را به دنبال داشته باشد.

2- تقاضانامه ثبت علامت تجاری در پاکستان

تمامی اطلاعات مربوط به علامت تجاری من جمله اطلاعات مالک اعم از حقیقی و حقوقی، برند یا علامت تجاری، طبقه یا دسته ای از کالاها و یا خدمات، گستره فعالیتی و توصیف علامت باید به درستی در تقاضانامه ذکر شده باشد و تناسخی با مواد قانونی مربوطه نداشته باشد.

فرم تقاضانامه برند از دو قسمت اصلی تشکیل شده است که طبقه بندی محصول یا خدمت را نیز در بر می گیرد. منظور از طبقه، گستره فعالیتی شخصیت است که قصد تصدی در آن امور را در فعالیت با آن برند دارد.

3- بررسی و تحلیل علامت در اداره ثبت

کارشناسان تمامی جزئیات تقاضانامه و ارتباط آن با سایر مدارک را در نظر می گیرند و در صورتی که نقص مدارک و یا عدم تناسبی با اطلاعات تقاضانامه وجود داشته باشد، ظرف مدت 30 روز اصلاحات مذکور باید به مرجع مربوطه تسلیم گردد.

با فرض بر اینکه نقصی در مدارک وجود نداشته باشد، علامت تجاری از نظر قابلیت ثبت داشتن، مورد بررسی قرار می گیرد. و درصورتی که شرایط مورد نیاز جهت ثبت شدن را داشته باشد در روزنامه منتشر خواهد شد چنانچه روزنامه علامت تجاری در ابتدای هر هفته یعنی دوشنبه توسط دفتر مرکزی علائم تجاری پاکستان منتشر می گردد.

4- انتشار برای عموم

پس از رعایت قوانین و مراحل مذکور، اطلاعیه علامت تجاری مورد نظر منتشر می شود که عموم مردم نیز می توانند در صورتی که از نظر قانونی مغایرتی با برند آنها داشته باشند، در زمان مشخص شده برای اعتراض نسبت به علامت تجاری منتشر شده اقدام نمایند.

مهلت اعتراض نسبت به ثبت علامت تجاری در پاکستان از زمان انتشار برند در روزنامه به مدت 4 ماه می باشد.

5- ثبت نهایی برند در پاکستان

در صورتی که به برند در خواستی اعتراضی وارد نشد، پس از انتشار در روزنامه ماهانه علائم تجاری پاکستان، متقاضی باید هزینه های قانونی را به مرجع مربوطه که مدیر کل یا مدیر IPO در پاکستان می باشد، پرداخت کند.

پس از پرداخت هزینه های مربوطه در مهلت مقرر، علامت تجاری مورد نظر به صاحب آن اختصاص داده می شود. پس از طی این مراحل، متقاضی می تواند علامت تجاری ثبت شده را به عنوان نماد یا برند محصول یا خدماتی که قبلاً گستره ای برای آن مشخص کرده است، به کار ببرد چنانچه حمایت های قانونی و امتیازاتی نیز برای وی در نظر گرفته می شود.

مهلت اعتبار برند در پاکستان

مهلت اعتبار برند در پاکستان از زمان انتشار در روزنامه و پرداخت هزینه های قانونی به مدت 10 سال می باشد و پس اتمام مهلت باید با پرداخت هزینه ای مجدد، اقدام به تمدید علامت تجاری مورد نظرتان نمایید.

هزینه ثبت علامت تجاری در پاکستان

ثبت علامت تجاری در پاکستان

هزینه ثبت علامت تجاری در پاکستان بر حسب نوع ثبت درخواست که می تواند آنلاین و یا فیزیکی باشد، متفاوت است. طریقه ثبت، اصلاح و تجدید نظر در علامت تجاری، تمدید، حق الوکاله وکیل که پروسه ثبت برند را از صفر تا صد صورت می دهد و... بر حسب مورد متفاوت باشد.

نوع علامت تجاری، طبقات درخواستی، کالاها یا خدمات از دیگر مواردی است که قسمت ثبت برند در پاکستان را تحت تأثیر قرار می دهد.

همانطور که ذکر شد، شرایط متعددی بر حسب مورد می تواند در ثبت علامت تجاری در پاکستان دخیل باشد، چنانچه برای اطلاعات بیشتر از هزینه های دقیق ثبت علامت تجاری با کارشناسان موسسه در تماس باشید.

ثبت برند در پاکستان با موسسه عرفان

موسسه تدبیر توسعه عرفان با بهره گیری از متخصصین و وکلا متخصص در عرصه بین المللی ثبتی و حقوقی امروزه مفتخر است، تمامی خدمات مذکور را از طریق حذف واسطه با حداقل هزینه در بازار صورت دهد.

متقاضیان می توانند برای بهره مندی از این خدمات و دریافت مشاوره رایگان از طریق شماره زیر با متخصصین موسسه عرفان در تماس باشند.

درخواست ثبت برند در پاکستان

قانون موضوع پیچیده‌ای است. و اگر آن را نادیده بگیرید؛ ممکن است دچار مشکل شوید. بگذارید ما به شما کمک کنیم.

وبلاگ

مطالب مرتبط