ثبت برند در یونان

ثبت برند در یونان

ثبت علامت تجاری در یونان

کشور یونان به عنوان یکی از ارزان ترین کشور ها برای زندگی در مقایسه با سایر کشور ها اتحادیه اروپا به حساب می آید از این رو کشور را به عنوان یک موقعیت مناسب برای استارتاپ ها، سرمایه گذاری و زندگی با حداقل هزینه در نظر می گیرند.

  • مدت زمان: حدود ... روز کاری
  • هزینه ها: حدود ... میلیون
  • نحوه ثبت: آنلاین
  • مدارک: شناسنامه، کارت ملی، کد ثنا

مشاوره میخوای؟ فرم درخواست مشاوره
ثبت برند در یونان

ثبت برند در یونان

در این مقاله قصد داریم متقاضیان را با ثبت علامت تجاری در یونان، تمدید و مهلت اعتبار برند، اعتراض به ثبت برند، مراحل و موارد قانونی آن به طور کامل آشنا نماییم.

کشور یونان به عنوان یکی از ارزان ترین کشور ها برای زندگی در مقایسه با سایر کشور ها اتحادیه اروپا به حساب می آید از این رو کشور را به عنوان یک موقعیت مناسب برای استارتاپ ها، سرمایه گذاری و زندگی با حداقل هزینه در نظر می گیرند.

هر نوع نشان، حرف، اسم اشخاص، رنگ، قالب محصولات یا بسته بندی آن و مواردی از این قبیل که بتواند عامل تمایزی میان سایر علائمی باشد که قبلاً به ثبت رسیده باشند و محصولات و یا خدمات یک شخص اعم از حقیقی یا حقوقی را نشان دهد، علامت تجاری تلقی می شود که قابلیت ثبت نیز خواهد داشت.

مراحل ثبت برند در یونان

ثبت برند در یونان

مرجع صلاحیت دار جهت ثبت برند در یونان، سازمان مالکیت صنعتی (OBI) می باشد و باید از قوانین آن تبعیت کنید. پس از آن که تمامی مدارک به همراه تقاضانامه علامت تجاری مورد نظر به اداره تحویل داده شد، برند از جنبه های متعددی توسط کارشناسان مورد ارزیابی قرار می گیرد تا مشخص گردد صلاحیت ثبت قانونی را دارد یا خیر.

مدارکی من جمله مدارک هویتی مالک یا مالکین برند، توصیف علامت یا برند مورد نظر، لیست کالا ها و خدمات مورد نظر و وکالتنامه وکیل به همراه تقاضانامه باید ضمیمه پرونده گردد چنانچه متناسب با پرونده و برند درخواستی ممکن است مدارک دیگری نیز درخواست شود.

در صورتی که تمامی موارد قانونی رعایت شده باشد، تقریباً تا 50 روز پس از تاریخ تشکیل پرونده و تحویل تقاضانامه، علامت مورد نظر برای اعلان عمومی جهت اعتراض های احتمالی در سامانه اینترنتی دبیرخانه یونان منتشر می گردد. در وضعیتی که اعتراضی به علامت تجاری مورد نظر وارد نشد، علامت به ثبت می رسد و آگهی صادر خواهد شد.

اما در صورتی که اعتراضی وجود داشته باشد که مورد قبول کارشناسان علامت تجاری واقع شود، متقاضی فرصت دارد تا مدت 60 روز پس از تاریخ اعلان اعتراض، دادخواست خود را به دادگاه اداری تجدید نظر یونان عنوان نماید.

اگر دادخواست متقاضی مورد قبول واقع گردد، علامت تجاری برای بار دوم در سامانه دبیرخانه منتشر می گردد و پس از طی مهلت مشخص در صورتی که اعتراضی بر آن وارد نشد، علامت به ثبت قانونی می رسد.

همانطور که عنوان شد، مراحل ثبت برند در یونان پیچیدگی های مختص به خود را دارد و متقاضی باید به درستی به قواعد و ضوابط ثبت علائم یونان آشنایی داشته باشد تا در حداقل زمان علامت به ثبت برسد.

برای جلوگیری از هدر رفتن زمان و صرف هزینه های مجدد برای ثبت برند در یونان بهتر است این امر را به متخصصین این حوزه بسپارید.

مهلت اعتبار ثبت علامت تجاری در یونان

مهلت اعتبار ثبت علامت تجاری در یونان

اعتبار علائم تجاری در اکثر کشور های اتحادیه اروپا مشابه به سایرین می باشد چنانچه مهلت اعتبار ثبت علامت تجاری در یونان، ده سال از تاریخ ثبت علامت می باشد.

متقاضیان در نظر داشته باشند در وضعیتی که از تاریخ ثبت تا مدت 5 سال به طور متوالی از علامت هیچ استفاده ای صورت نگرفته باشد، امکان لغو با تقاضا اشخاص ثالث به مراجع مربوطه فراهم است.

اعتراض به ثبت برند در یونان

اعتراض به ثبت برند در یونان تا مدت 3 ماه بعد از صدور رای از سوی مرجع، توسط اشخاص دیگر امکان پذیر خواهد بود. اعتراض به ثبت علائم نیز قوانین مختص به خود را دارد چنانچه شخص ثالث باید بتواند با استناد به قانون اثبات کند که این برند به کسب و کار وی ضرر ایجاد می کند و یا آن که نام یا علامت نقض کننده قوانین می باشد.

لازم به ذکر است پس از آن که علامت به ثبت برسد کمتر پیش می آید که سایرین بتوانند اثبات کنند که برند ناقض قوانین می باشد چرا که علائم تجاری از جهت مطابقت با قانون در اداره مورد بررسی قرار می گیرند.

تمدید علامت تجاری در یونان

تمدید علامت تجاری در یونان با ارائه تقاضانامه متقاضی و رسید پرداختی های مربوط به تمدید علائم در اداره صورت می پذیرد. قوانین سخت گیرانه ای در مورد رعایت نکردن دوره مشخص شده برای تمدید علائم در یونان در نظر گرفته شده است و متقاضی تا شش ماه قبل از اتمام مهلت برند می تواند اقدام به تمدید نماید.

این در حالی است که امکان تمدید تا شش ماه بعد از اتمام مهلت علامت نیز وجود دارد اما مشروط بر آن که نصف هزینه نیز بر آن اضافه گردد.

ثبت علامت تجاری در یونان با موسسه عرفان

موسسه تدبیر توسعه عرفان با بهره گیری از متخصصین و وکلا امور ثبتی و حقوقی، با سابقه خدمت گذاری بیش از 15 سال در عرصه بین المللی کلیه درخواست های متقاضیان را در حداقل زمان ممکن صورت می دهد.

متقاضیان می توانند برای بهره مندی از این خدمات و دریافت مشاوره رایگان از طریق شماره زیر با متخصصین موسسه عرفان در تماس باشند.

درخواست ثبت برند در یونان

قانون موضوع پیچیده‌ای است. و اگر آن را نادیده بگیرید؛ ممکن است دچار مشکل شوید. بگذارید ما به شما کمک کنیم.

وبلاگ

مطالب مرتبط