ثبت موسسه غیر تجاری

ثبت موسسه غیر تجاری

ثبت موسسه غیر تجاری

اگر قصد ارائه خدمات با موضوع فعالیت در خصوص سالمندان، خیریه و مواردی از این قبیل داشته باشید، باید اقدام به ثبت موسسه غیرتجاری نمایید.

 • مدت زمان: حدود 10 روز کاری
 • هزینه ها: بین 5 تا 25 میلیون تومان
 • نحوه ثبت: آنلاین - حضوری
 • مدارک: مدارک هویتی اشخاص - کدپستی - شماره تماس - موضوع شرکت - انتخاب نام

مشاوره میخوای؟ فرم درخواست مشاوره
ثبت موسسه غیرتجاری

ثبت موسسه غیرتجاری

اگر قصد ارائه خدمات با موضوع فعالیت در خصوص سالمندان، خیریه و مواردی از این قبیل داشته باشید، باید اقدام به ثبت موسسه غیرتجاری نمایید.

موسسات از شرکت های تجاری متفاوتند و موضوع فعالیت شان ارائه خدمات است چه به قصد انتفاع و سوددهی و یا غیر از آن تأسیس شده باشد.

موسسات غیرتجاری از نظر انتفاع به دو دسته تقسیم می شوند مانند خیریه ها که به قصد امور عام المنفعه ثبت می شوند و دیگری موسسات نظافتی و... که بر محور اهداف مادی اند.

حداقل سرمایه برای تاسیس موسسات غیر تجاری یک صد هزار تومان است و حداقل اعضاء آن نیز دو نفر اعم از حقیقی و یا حقوقی می باشد.

مدارک لازم برای ثبت موسسه غیرتجاری

مدارک لازم برای ثبت موسسات غیر تجاری به طور کلی به صورت ذیل می باشد که باید در نهایت در پوشه مخصوص ثبت موسسه به اداره ثبت شرکت ها و موسسات استان تسلیم گردد.

 • ارائه مدارک هویتی و شخصیتی اعضاء و سهامداران موسسه

 • دو نسخه اساسنامه

 • دو نسخه صورتجلسه مجمع عمومی موسسین

 • دو نسخه صورتجلسه هیئت مدیره

 • ارائه وکالتنامه وکیل

 • اخذ مجوز از مرجع ذی صلاح بر حسب مورد با توجه به موضوع فعالیت شخصیت حقوقی

مراحل ثبت موسسه غیرتجاری

پس از تکمیل مدارک مذکور در بخش فوق، باید تمامی اطلاعات را در سامانه ثبت شرکت ها و موسسات غیر تجاری عنوان نمایید. اطلاعاتی مانند نشانی اقامتگاه قانونی موسسه، وضعیت حق امضاء، اطلاعات هویتی تمام اعضاء و حق توکیل، اساسنامه، تقاضانامه و... باید به صورت دقیق در سامانه طرح شود.


ثبت شرکت تک هیئت مدیره.jpg

در حالت کلی رویه ثبت موسسات را می توان در نزدیک ترین حالت به شرکت با مسئولیت محدود مقایسه نمود. در ابتدا وفق بر موارد درج شده در بالا باید اقدام به گردآوری مدارک مورد نیاز موسسه نمایید که پس از آن مراحل به صورت ذیل دنبال می شود:

1. باید به سامانه ثبت شرکتها و موسسات غیرتجاری رجوع کرده و نسبت به تکمیل اطلاعات اقدام نمایید. اطلاعاتی مانند 5 نام پیشنهادی برای موسسه، نوع شخصیت حقوقی، نشانی، اطلاعات شخصیتی اعضاء و... باید در درگاه مربوطه ثبت شود.

2. در وضعیتی که نام ها تماماً شرایط ثبت داشته باشند و تکراری نیز نباشند، اولین آن به ترتیب الویت مورد تایید قرار می گیرد.

3. پس از تایید نام، اوراق تایید نام با کدرهگیری از سامانه قابل دریافت است که باید به همراه رسید پذیرش و سایر مستندات و ضمائم، در پوشه مخصوص به اداره استان ارسال شود.

4. در حالتی که پرونده ارسالی با اطلاعات درج شده در سامانه ثبت شرکت ها همخوانی داشته باشد و نیز نقص مدارک نیز نداشته باشد، مورد تایید واقع می گردد.

در آخر با پرداخت هزینه های مربوطه، آگهی از سوی مرجع صادر خواهد شد.

ثبت موسسه غیرتجاری در موسسه حقوقی تدبیر توسعه عرفان

ثبت موسسه غیرتجاری و کلیه شرکت های تجاری در داخل و خارج از کشور در موسسه عرفان توسط وکلا و کارشناسان خبره این حوزه صورت می گیرد.

متقاضیان می توانند برای بهره مندی از این خدمات و دریافت مشاوره رایگان از طریق شماره زیر با متخصصین موسسه عرفان در تماس باشند.

درخواست ثبت موسسه غیر تجاری

قانون موضوع پیچیده‌ای است. و اگر آن را نادیده بگیرید؛ ممکن است دچار مشکل شوید. بگذارید ما به شما کمک کنیم.

پرسش و پاسخ

  متاسفم تاکنونی پرسشی ثبت نشده
وبلاگ

مطالب مرتبط