اخذ رتبه شرکت

اخذ رتبه شرکت

اخذ رتبه شرکت

اخذ رتبه شرکت یکی از ضروری ترین اقدامات برای توسعه فعالیت های صاحبین مشاغل است که به دنبال آن مزایای متعددی را رقم می زند.

  • مدت زمان: حدود 6 ماه
  • هزینه ها: بین 15 تا 50 میلیون تومان
  • نحوه ثبت: آنلاین - حضوری
  • مدارک: مدارک هویتی شرکت . اطلاعات بیمه پرسنل شرکت - اجاره نامه شرکت - کداقتصادی - ارزش افزوده

مشاوره میخوای؟ فرم درخواست مشاوره
اخذ رتبه شرکت

اخذ رتبه شرکت

اخذ رتبه شرکت یکی از ضروری ترین اقدامات برای توسعه فعالیت های صاحبین مشاغل است که به دنبال آن مزایای متعددی را رقم می زند.

با تعیین صلاحیت اشخاص حقوقی از منظر کمی و کیفی در ارائه خدمات مربوطه شان از سوی معاونت برنامه ریزی ریاست جمهوری، رتبه آنها مشخص می شود.

در رتبه بندی شرکت های مختلف با معیاری ثابت مورد سنجش قرار میگیرند.

در صورتی که شرکت شرایط آن سطح از رتبه را داشته باشد، پس از طی روند اداری در مرجع به آن نائل می شود. این اقدام برای اشخاص حقوقی امکان حضوری پر رنگ تر در بازار های رقابتی و شرکت در مناقصات دولتی را فراهم می آورد.

مزایای اخذ رتبه شرکت

همانطور که ذکر شد رتبه بندی شرکت ها انواعی دارد که توسط معاونت برنامه ریزی و نظارت به پنج دسته ذیل منقسم شده و عبارتند از:

1. اخذ رتبه انفورماتیک

2. اخذ رتبه مشاوره

3. اخذ رتبه پیمانکاری

4. اخذ رتبه EPC

5. اخذ رتبه انبوه سازی

مراحل اخذ رتبه شرکت

روند اخذ رتبه شرکت برای هر یک از انواع رتبه بندی های مذکور در بالا به صورت کلی یکسان است اما شرایط هریک از دیگری متفاوت است.

ثبت شرکت تک هیئت مدیره.jpg

در مجموع می توان گفت که مراحل رتبه بندی شرکت ها به شرح ذیل دنبال می شود:

1. در وهله ابتدایی برای اخذ رتبه باید به سامانه رسمی ساجات مراجعه نموده و پس از آن اقدام به ثبت نام اولیه در درگاه مربوطه کنیم تا به دریافت کد رهگیری ختم شود.

2. کلیه مدارک و مستندات را باید در بخش مربوط به خود در درگاه اینترنتی بصورت دقیق عنوان نموده و نیز ضمائم مورد نیاز را نیز اسکن و بارگذاری نماییم.

3. پس از آن در صورتی که شخصیت حقوقی در سامانه ثبت شرکت ها به ثبت رسیده باشد و بر اساس آئین نامه های سازمان برنامه و بودجه واجد شرایط باشد، مورد تایید اولیه واقع می گردد.

4. در این حالت باید کلیه مدارک را به انضمام فیش واریزی هزینه های قانونی به صورت فیزیکی به مرجع تسلیم نمود. در وضعیتی که شخصیت حقوقی واجد شرایط باشد و نقصی در پرونده وجود نداشته باشد، گواهی 4 روزه صادر می شود.

اخذ رتبه شرکت در موسسه عرفان

موسسه حقوقی تدبیر توسعه عرفان با بهره مندی از فارغ التحصیلان علم حقوق، کلیه خدمات در حوزه امور ثبتی اللخصوص رتبه بندی شرکت ها را در کوتاه ترین زمان ممکن عملی می سازد.

موسسه عرفان با حذف واسطه در خدمات حقوقی و ثبتی، این امور را بدون واسطه و توسط وکیل متخصص با حداقل هزینه صورت می دهد.

متقاضیان می توانند برای بهره مندی از این خدمات و دریافت مشاوره رایگان از طریق شماره زیر با متخصصین موسسه عرفان در تماس باشند.

درخواست اخذ رتبه شرکت

قانون موضوع پیچیده‌ای است. و اگر آن را نادیده بگیرید؛ ممکن است دچار مشکل شوید. بگذارید ما به شما کمک کنیم.

وبلاگ

مطالب مرتبط