ثبت برند در کانادا

ثبت برند در کانادا

ثبت علامت تجاری در کانادا

در این مطلب قصد داریم متقاضیان را با ثبت علامت تجاری در کانادا، مهلت، مراحل و تمامی موارد مربوط به آن آشنا نماییم. علامت تجاری یا برند یک کلمه، حرف، نشان، طرح و یا ترکیبی از موارد مذکور می باشد که برای معرفی محصول و یا خدمت شخصیت حقیقی یا حقوقی بکار گرفته می شود.

  • مدت زمان: حدود ... روز کاری
  • هزینه ها: حدود ... میلیون
  • نحوه ثبت: آنلاین
  • مدارک: شناسنامه، کارت ملی، کد ثنا

مشاوره میخوای؟ فرم درخواست مشاوره
ثبت برند در کانادا

ثبت برند در کانادا

در این مطلب قصد داریم متقاضیان را با ثبت علامت تجاری در کانادا، مهلت، مراحل و تمامی موارد مربوط به آن آشنا نماییم. علامت تجاری یا برند یک کلمه، حرف، نشان، طرح و یا ترکیبی از موارد مذکور می باشد که برای معرفی محصول و یا خدمت شخصیت حقیقی یا حقوقی بکار گرفته می شود.

از آن جهت که کشور کانادا نیز عضو کنوانسیون مادرید است، ثبت علامت تجاری هم به صورت مستقیم و هم از این امکان پذیر است که در این مقاله مفصل به ثبت برند در کشور کانادا به صورت مستقیم می پردازیم.

مهم ترین عامل جهت ایجاد تمایز میان محصولات یا خدمات با سایرین، ثبت برند یا علامت تجاری می باشد که موقعیتی مساعدی را برای فروش گستره نیز فراهم می آورد.

پس از طی مراحل قانونی و ثبت برند در کانادا از حقوق متعددی نیز برخوردار خواهید شد چنانچه اشخاص دیگر بدون اجازه مالک علامت تجاری نمی توانند از آن استفاده کنند، در غیر این صورت مالک برند می تواند از وی شکایت کند.

ثبت برند در کانادا نیز اجباری نیست اما به جهت بهره مندی از حقوق انحصاری در دسته ای از کالا ها و خدمات و حضور در بازار های رقابتی سالم، قطعاً پیشنهاد می شود.

مهلت ثبت برند در کانادا

 ثبت برند در کانادا

ثبت برند در کانادا از اداره مالکیت معنوی و صنعتی این کشور دنبال می شود که قوانین و ضوابط خاص به خود را دارد. لازم به ذکر است مهلت ثبت برند در کانادا به طور قانونی از 12 الی 18 ماه زمان می برد که البته بر حسب مورد این زمان می تواند متغیر باشد.

یکی از مواردی که سبب طولانی شدن این پروسه می شود، مدت زمانی است که برای بار اول برند در روزنامه منتشر می شود تا مشخص گردد به کسب و کار سایرین آسیبی نمی رساند.

در طول مهلت مذکور سایر اشخاص می توانند نسب به برند درخواست شده، اعتراض نمایند که البته این اعتراض باید مستدل و اثباتگر نقض شرایط ثبت برند در کانادا می باشد تا مورد قبول واقع گردد.

مراحل ثبت علامت تجاری در کانادا

 ثبت برند در کانادا

عدم آشنایی صحیح با ثبت برند در کانادا، ضوابط و پروسه قانونی ثبت علائم در این کشور می تواند موجبات تضییع وقت و همچنین هزینه های مجددی را برای شما به دنبال داشته باشد.

چنانچه بهتر این این خدمات را از متخصصین این حوزه و به صورت مستقیم و بدون واسطه از طریق موسسه عرفان دنبال نمایید. در این قسمت به طور کلی مراحل ثبت علامت تجاری در کانادا به 5 قسمت تقسیم کرده ایم که عبارتند از:

1. انتخاب و استعلام علامت تجاری

در ابتدا باید نام یا طرح درخواستی تان را با توجه به قوانین موجود انتخاب نمایید و سپس با استعلام از سامانه های رسمی اداره مالکیت معنوی کانادا، از تکراری نبودن علامت مورد نظر در طبقه یا دسته ای کالا ها و خدمات اطمینان حاصل کنید. جهت استعلام رایگان علامت تجاری در کانادا از طریق راه های ارتباطی با کارشناسان موسسه عرفان در ارتباط باشید.

2. تقاضانامه ثبت علامت تجاری در کانادا

اولین مرحله از روند اجرایی در اداره مالکیت معنوی و صنعتی در کانادا، تکمیل تقاضانامه ثبت علامت تجاری در کانادا می باشد. تمامی جزئیات مربوط به علامت تجاری، مالک علامت، نشانی و اطلاعات تکمیلی در مورد علامت تجاری باید به دقت در این فرم قید گردد.

توجه داشته باشید هزینه اولیه تقاضانامه ثبت برند در کانادا از حدود 340 دلار می باشد که بر حسب نوع علامت، طبقات درخواستی و مواردی از قبیل می تواند متفاوت باشد.

3. ارزیابی اولیه اطلاعات در اداره

مدارک و تقاضانامه باید به اداره مالکیت معنوی و صنعتی کانادا تسلیم گردد چنانچه کارشناس مربوطه علامت تجاری را مورد ارزیابی قرار می دهد تا با قوانین نقضی نداشته باشد.

همچنین باید در نظر داشته باشید در صورتی که علامت درخواستی با سایر علائم مشابه باشد در این مرحله رد خواهد شد و باید مجدداً اقدام به پرداخت تقاضانامه برای علامت دیگری نمایید.

پس بهتر است به صورت تخصصی ابتدا در مورد برندی که قصد دارید به ثبت برسانید، با استعلام دقیق از سامانه اطمینان حاصل کنید که قبلاً به ثبت نرسیده باشد.

در این مرحله از ثبت علامت تجاری در کانادا، در صورتی که تفاسیر عنوان شده در تقاضانامه برند با قوانین بازرگانی کانادا نتاقض داشته باشد، بر حسب مورد سبب رد و یا نقص پرونده خواهد شد.

در صورت لزوم، اداره مالکیت معنوی کانادا می تواند از متقاضی مدارک دیگری را نیز در توصیف بهتر علامت درخواستی، طلب کند.

4. انتشار علامت تجاری در روزنامه

در صورتی که علامت تجارری مورد نظر اداره مالکیت معنوی و صنعتی کانادا نقصی نداشته باشد، در روزنامه به انتشار عموم گذاشته خواهد شد.

هر یک از ذی نفعان و افرادی که ممکن است منافع شان در کسب و کار با مشکل مواجه شود، در صورتی که دلایل مستدل و قانونی داشته باشند می توانند اعتراض نمایند.

در وضعیتی که اداره مالکیت معنوی کشور هیچ گونه اعتراضی تا دو ماه بعد از ثبت علامت تجاری دریافت نکرده باشد، موجبات ثبت قانونی برند را در کشور فراهم می آورد.

5. ثبت قانونی علامت تجاری مورد نظر در کانادا

در انتها باید هزینه ثبت برند در کانادا به ازای هر علامت پرداخت شود که البته متقاضی باید تا حداکثر 6 ماه این هزینه را به سازمان مربوطه بپردازند. به دنبال پرداخت هزینه ثبت علامت و ارائه مدارک لازم به اداره، برند به درستی به ثبت خواهد رسید.

ثبت علائم تجاری خارجی در موسسه عرفان

موسسه تدبیر توسعه عرفان با بیش از 15 سال امور ثبتی و حقوقی در داخل و خارج از کشور، تمامی خدمات مربوطه را بدون واسطه و در حداقل زمان ممکن برای متقاضیان صورت می دهد.

متقاضیان می توانند برای بهره مندی از این خدمات و دریافت مشاوره رایگان از طریق شماره زیر با متخصصین موسسه عرفان در تماس باشند.

درخواست ثبت برند در کانادا

قانون موضوع پیچیده‌ای است. و اگر آن را نادیده بگیرید؛ ممکن است دچار مشکل شوید. بگذارید ما به شما کمک کنیم.

وبلاگ

مطالب مرتبط