مزایای سیستم مادرید

مزایای سیستم مادرید

مزایای سیستم مادرید

امتياز اين سيستم اينست كه متقاضي با ثبت يا تسليم يك فرم اظهارنامه بين المللي به (زبان انگليسي يا فرانسه) مي تواند درصورت تمايل در ۱۰۶  كشور طرف قرارداد يا تعدادي از آنها بسته به انتخاب خود حمايت ازعلامت تجاري خود را درخواست وكسب نمايد. بنابراين مزيت استفاده از آن در ساده ، ارزان و موثربودن آن مي باشد يعني تنها بوسيله يك تقاضانامه بين المللي واحد به هريك از سه زبان (انگليسي، فرانسه يا اسپانيولي) و پرداخت يك تعرفه به فرانك سوئيس، تحصيل و تامين حمايت ازعلائم تجارتي يا خدماتي دركشورهاي تعيين شده در فرم درخواست ميسرميگردد.

همچنين درصورتيكه هرگونه تغييري درعلامت ثبت مبداء ازطرف دارنده آن صورت گيرد از قبيل تغيير نام، آدرس، مالكيت، تمديد وغيره ميتوان با تكميل فرمهاي مربوطه وپرداخت هزينه اي اندك تغييرات مزبور را درسطح بين المللي اعمال نمود. ديگراينكه اداره مبدا نيز از انجام طبقه بندي كالاها وخدمات و انتشارعلائم درروزنامه رسمي كشورمتبوع خويش بي نيازاست. درواقع ثبت بين المللي مجموعه اي از ثبت هاي ملي طبق مقررات داخلي هركشورتعيين شده، مي باشد.

اين سيستم از طريق دفتربين المللي وايپو اداره مي شود، هركشورعضو كنوانسيون پاريس براي حمايت ازحقوق علائم تجارتي اتباع خويش در سايركشورها، ميتواند عضو موافقتنامه، پروتكل و يا هردو آنها گردد.

مزایای ثبت بین المللی برند تحت سیستم مادرید

   - ثبت برند در تمام یا تعدادی از کشورهای عضو سیستم مادرید فقط با ارائه یک تقاضانامه

   - تسریع و تسهیل روند ثبت بین المللی برند

   - کاهش هزینه ثبت بین المللی برند

   - اعمال آسان تغییرات ایجاد شده در برند در سطح بین المللی

ثبت بین المللی برند در سیستم مادرید چه مزایایی دارد؟

ثبت بین المللی برند در سیستم مادرید چه مزایایی دارد؟

حمایت بین المللی از برند

از مزایای مهم ثبت برند و علائم تجاری در سیستم مادرید حمایت بین المللی از برند می باشد. متقاضیان ثبت برند بین المللی ابتدا برند خود را در داخل کشور خود و با شرایط قانونی کشور خود به ثبت می رسانند و سپس با تسلیم اظهارنامه ای بین المللی از طریق اداره مالکیت صنعتی به سازمان ثبت بین المللی برند معروف به سازمان WIPO نه تنها برند خود را بین المللی کرده اند و اعتبار زیادی برای آن اختیار کرده اند بلکه می توانند در این درخواست ثبت از این سازمان حمایت و تایید همه کشور های عضو این سازمان را داشته باشند. یعنی تنها با ارائه یک اظهارنامه به سازمان WIPO حمایت و تایید ۸۵ کشور دیگر را خواهند داشت.

صرفه جویی در وقت

 مزیت دیگر این روش این است که ثبت برند بصورت بین المللی دیگر نیازی به دوندگی و گذاشتن وقت زیاد و ثبت در همه کشور ها بصورت جداگانه ندارد . ضمن اینکه ثبت برند در سازمان جهانی WIPO  ارزان تر و موثر تر است  و اعتبار بسیار بیشتری دارد.

صرفه جویی در هزینه

 متقاضی  با دادن یک تقاضا به زبان انگلیسی، فرانسوی و یا اسپانیایی و پرداخت تنها یک تعرفه می تواند برند خود را ثبت کند و برای هر ثبت بصورت جداگانه نیازی به پرداخت های مختلف نخواهد داشت. فرانک سوئیس واحد پولی است که برای هزینه های ثبت بین المللی برند در نظر گرفته شده است.

البته وقتی برند و علامت تجاری بصورت بین المللی ثبت شود باید در هنگام هر گونه تغییر در شکل و ظاهر برند و یا طبقات و موضوع برند ضمن انجام این تغییرات در اداره مالکیت معنوی ایران باید با ارسال تقاضانامه ای در سازمان جهانی WIPO هر اعمال شود.

وقتی برندی بصورت بین المللی به ثبت برسد اداره مبدا نیازی به طبقه طبقه بندی کالاها و خدمات و انتشار موضوع ثبت برند در روزنامه رسمی  کشور متبوع خود نخواهد داشت.  

مدارک مورد نیاز برای ثبت بین المللی برند در سیستم مادرید

مدارک مورد نیاز برای ثبت بین المللی برند در سیستم مادرید

وقتی برند در داخل کشور به ثبت رسید برای ثبت برند در سازمان جهانی ثبت برند بر اساس سیستم مادرید باید مدارک و مستندات زیر اماده و ارائه شود:

  - نامه درخواست برای ثبت بین المللی برند. در این نامه باید کشور هایی که نیاز است برند را حمایت کنند نام برده شود.

  - معرفی نامه بر روی سربرگ رسمی شرکت همراه با امضا مدیران و دارندگان حق امضا شرکت( برای افراد حقوقی)

  - کپی کارت ملی و شناسنامه مدیران و دارندگان حق امضا مجاز شرکت

  - اظهارنامه و اصل گواهی ثبت علامت تجاری در ایران

  - تکمیل و ارائه فرم لاتین درخواست ثبت برند به همراه نام کشور های مورد نظر

  - برگه محاسبه هزینه ها که تایید و امضا شده باشد

  - رسید مربوط به پرداخت هزینه های ثبت بین المللی برند

  • اشتراک در:

نظرات و دیدگاه شما

مطالب مرتبط

نحوه ثبت لوگو در تهران
ثبت لوگو

نحوه ثبت لوگو در تهران

ارائه کنندگان خدمات و عرضه کنندگان کالا ها برای حضور در یک بازار رقابتی سالم و جلوگیری از سوء استفاده اشخاص ثالث باید اقدام به ثبت لوگو نمایند. آما

ادامه خواندن
مراحل ثبت طرح صنعتی
ثبت طرح صنعتی

مراحل ثبت طرح صنعتی

مراحل ثبت طرح صنعتی مراحل ثبت طرح صنعتی که من جمله آن بررسی، ثبت و انتشار آگهی طرح می باشد وفق بر ماده 27 قانون ثبت طرح صنعتی، علائم تجاری و اختراع

ادامه خواندن
صفر تا صد ثبت طرح صنعتی
ثبت طرح صنعتی

صفر تا صد ثبت طرح صنعتی

ثبت طرح صنعتی یکی از مهم ترین اقداماتی است که صاحبین کسب و کار و فعالین اقتصادی در یک سری بخش های خاص باید اقدام به آن نماید. این اقدام سبب می شود

ادامه خواندن