افزایش سرمایه

افزایش سرمایه

افزایش سرمایه

افزایش سرمایه یکی از راه های اساسی برای تأمین سرمایه اشخاص حقوقی، فعالیت پررنگ تر در بازار های رقابتی امروزه و... به حساب می آید.

  • مدت زمان: حدود 10 روز کاری
  • هزینه ها: بین 5 تا 25 میلیون تومان
  • نحوه ثبت: آنلاین - حضوری
  • مدارک: لیست آخرین سهامدارن و هیئت مدیره شرکت

مشاوره میخوای؟ فرم درخواست مشاوره
افزایش سرمایه

افزایش سرمایه

افزایش سرمایه یکی از راه های اساسی برای تأمین سرمایه اشخاص حقوقی، فعالیت پررنگ تر در بازار های رقابتی امروزه و... به حساب می آید.

افزایش دارایی شرکت از انواع متعددی من جمله نقدی، مطالبات حال شده، حق تقدم یا بدون حضور کلیه سهامداران و از طریق ارزیابی اموال و دارایی صورت می پذیرد.

برای تنظیم صورجلسه مذکور باید پیش از هر چیزی وضعیت شخصیت حقوقی زیر نظر گرفته شود، به این معنا که پیش از این اقدام باید از اصول و قوانین مربوطه تبعیت نمایید.

نباید مهلت فعالیت اعضاء هیئت مدیره و بازرسین تمام شده باشد در غیر این صورت باید ابتدا اقدام به تمدید هیئت مدیره و بازرسین نمایید.

پیش از اولین اقدام برای افزایش دارایی های شرکت باید 65 درصد سرمایه تعهدی در صورتجلسه جلسه هیئت مدیره پرداخت شود.

همچنین این افزایش به هر نحو که باشد باید در مجمع عمومی فوق العاده تنظیم گردد.

نمونه کارهای "افزایش سرمایه" در موسسه عرفان

بهترین نوع افزایش سرمایه

همانطور که ذکر شد اقدام مذکور می تواند برای تامین نیاز مالی، توسعه و گسترش فعالیت ها، افزایش زیر مجموعه ها و... باشد. در حالت کلی عنوانی برای بهترین روش افزایش دارایی شرکت ها وجود ندارد بلکه با توجه به هدف، وضعیت شرکت و سهامداران بهترین روش برای آن در نظر گرفته می شود.

با این حال افزایش سرمایه از محل سود انباشته را به عنوان یکی از بهترین روش های تامین مالی شرکت دانسته اند. در این روش قیمت سهام شرکت کاهش پیدا می کند اما سهامداران بدون پرداخت وجه، باتوجه به سهمی که پیشتر داشته اند، صاحب سهام خواهند شد.

مدارک لازم جهت افزایش سرمایه شرکت سهامی خاص

  • ارائه فیش واریزی، نامه کارشناسی با توجه به روش انتخابی

  • دو نسخه صورتجلسه مجمع عمومی فوق العاده

  • ارائه مدارک هویتی اشخاص جدید الورود به همراه نشانی

  • روزنامه تأسیس شخصیت به انضمام آخرین روزنامه تغییرات

  • آگهی دعوت در دو نوبت در صورتی که از روش حق تقدم باشد.

  • وکالتنامه وکیل

مراحل افزایش سرمایه

مراحل افزایش سرمایه

پیش از هر چیزی باید از یک متخصص در حوزه ثبت تغییرات شرکت مشاوره دریافت کرده باشید تا بتوان بدون صرف هزینه اضافی، اقدامات لازم را در حداقل زمان عملی سازید.

مدارکی من جمله صورتجلسه، وکالتنامه، اظهارنامه و ضمائم دیگری بر حسب مورد باید تکمیل گردد و اطلاعات درخواستی نیز بایددر سامانه ثبت شرکت ها عنوان شود.

پس از طی روند اداری ثبت تغییرات شرکت ها، در صورتی که تمامی مدارک ارسالی تکمیل باشد و نقصی نیز در اطلاعات وارده در سامانه وجود نداشته باشد، مورد تایید واقع می شود.

در انتها پس از پرداخت هزینه های قانونی آگهی در روزنامه رسمی و کثیر منتشر می گردد.

افزایش سرمایه شرکت ها در موسسه عرفان

موسسه حقوقی تدبیر توسعه عرفان با به کارگیری وکلای و کارشناسان متعدد، کلیه خدمات ثبتی و حقوقی را در حداقل زمان صورت می دهد.

همین ارتباط مستقیم با کارشناسان مجرب موسسه و حدف واسطه سبب کاهش هزینه های ثبتی شده و رضایت بسیاری از متقاضیان را به دنبال داشته است.

متقاضیان می توانند برای بهره مندی از این خدمات و دریافت مشاوره رایگان از طریق شماره زیر با متخصصین موسسه عرفان در تماس باشند.

درخواست افزایش سرمایه

قانون موضوع پیچیده‌ای است. و اگر آن را نادیده بگیرید؛ ممکن است دچار مشکل شوید. بگذارید ما به شما کمک کنیم.

وبلاگ

مطالب مرتبط