ثبت شرکت دانش بنیان

ثبت شرکت دانش بنیان

ثبت شرکت دانش بنیان

بر خلاف تصور از ابتدا نیازی به ثبت شرکت دانش بنیان و قید موضوعی خاص نیست بلکه شرکت ها پس ثبت از باید به تایید معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری رسیده باشند.

  • مدت زمان: حدود 45 روز کاری
  • هزینه ها: حدودا از 20 میلیون تومان
  • نحوه ثبت: آنلاین و حضوری
  • مدارک: شناسنامه، کارت ملی، کد ثنا

مشاوره میخوای؟ فرم درخواست مشاوره
ثبت شرکت

ثبت شرکت دانش بنیان

بر خلاف تصور از ابتدا نیازی به ثبت شرکت دانش بنیان و قید موضوعی خاص نیست بلکه شرکت ها پس ثبت از باید به تایید معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری رسیده باشند.

امور فنی و سیستماتیک شرکت دانش بنیان باید وفق بر آیین نامه ارزیابی خاصی شکل گرفته باشد تا به ثبت برسد و بتوان از امتیازات و مزایای آن بهره مند شد.

به عبارت ساده تر می توان گفت که شرکت های واجد شرایط می توانند پس از اتخاذ گواهی از مرجع ذی صلاح، شرکت دانش بنیان به ثبت برسانند.

معافیت های مالیاتی متعدد، معافیت کمرگی، تسهیلات و وام های دولتی، واگذاری شهرک صنعتی و... از جمله مزایای قابل توجهی است که متقاضی را به ثبت این نوع از شرکت ترغیب می کند.

قوانین ثبت شرکت دانش بنیان

• تشخیص و ازریابی توسط معاونت علمی ثبت شرکت های دانش بنیان می باشد و کالاها و خدمات شرکت نیز باید به صورت دقیق در سامانه مطرح شود.

پس باید این کالا از منظر فناوری و تولید و توسعه دارای ویژگی و شرایطی خاص باشد.

• متقاضی بر حسب مورد باید یک اختراع ثبت شده باشد و اعضاء باید حداقل تحصیلات در سطح کارشناسی مرتبط با موضوع فعالیت داشته باشند.

• سابقه شش ماه پرداخت حق بیمه برای حداقل سه نفر از کارکنان شرکت نیز از دیگر واجبات ثبت این نوع شرکت می باشد.

مراحل ثبت شرکت دانش بنیان

مراحل ثبت شرکت سهامی به اختصار به صورت ذیل دنبال می شود:


ثبت شرکت دانش بنیان

1. در وهله ابتدایی باید به سامانه شرکت های دانش بنیان به نشانی reg.daneshbonyan.ir مراجعه نمایید و تقاضای ارزیابی و تشخیص شرایط بدهید.

2. اطلاعات هویتی شرکت مانند نام، شناسه ملی، شماره ثبت شرکت و... باید به صورت دقیق درسامانه عنوان شود و باید تعهدنامه های سامانه را نیز مطالعه و تایید نمود.

3. پس از ثبت اطلاعات شرکت در سامانه باید اعضاء هیئت مدیره و سهامداران، کالاها و یا خدماتی که ارائه میشود، سرمایه و... را وارد نموده و بر روی پذیرش و تایید کلیک کنید.

4. در نهایت پس از تکمیل و ثبت اطلاعات شرکت مربوطه، وضعیت شرکت توسط کارشناسان ذی صلاح تحت بررسی قرار گرفته و رسید پذیرش از سامانه صادر می شود.

5. در صورتی که شخصیت حقوقی با توجه به آیین نامه ها واجد شرایط باشد، در نهایت به صدور مجوز ختم می شود.

ثبت شرکت در موسسه عرفان

موسسه تدبیر توسعه عرفان با بکارگیری چندین وکیل خبره دادگستری، تمامی پرونده های ثبتی، کیفری و... را پس از جلسه گروهی با وکلا، به نحو احسن به انجام می رساند.

همین امر فوق سبب شده است تا با ارائه راهبرهای بروز، پرونده ها از واسطه ها مصون بماند و به طور قابل توجهی در زمان و سرمایه متقاضیان نیز صرفه جویی شود.

متقاضیان برای دریافت مشاوره رایگان می توانند از طریق راه های ارتباطی و یا شماره زیر با ما در تماس باشند.

درخواست ثبت شرکت دانش بنیان

قانون موضوعی پیچیده است که با نادیده گرفتن کوچکترین جزئیات، مشکلات عدیده ای برای شخص بدنبال خواهد داشت. لذا از متخصصین این حوزه کمک بگیرید.


وبلاگ

مطالب مرتبط