در این مقاله قصد داریم به مراحل انتقال علامت تجاری بپردازیم:

مرحله اول انتقال علامت تجاری

مراجعه به یکی از دفاتر اسناد رسمی و اخذ نامه استعلام

متقاضی انتقال می بایست برای دریافت نامه استعلام مدارک خود و منتقل الیه و سند علامت تجاری را به یکی از دفاتر اسناد رسمی ارائه نماید. دفتر خانه با بررسی مدارک طی نامه ای آخرین مالک و تغییرات گواهینامه ثبت علامت تجاری مورد نظر را استعلام می نماید تا در صورت صحت اطلاعات و اعتبار آن سند صلح را تنظیم نماید. این روند دقیقا همانند استعلام از اداره ثبت املاک در هنگام انتقال ملک است. همانطور که قبل از انتقال یک آپارتمان دفتر اسناد رسمی مالکیت و صحت و اعتبار سند را از اداره ثبت املاک استعلام می نماید در مورد انتقال علامت تجاری انجام استعلام ضروری است.

به دنبال کامل‌ترین خدمات حقوقی هستید؟

ما با به‌روزترین تجربیات حقوقی و مجرب‌ترین وکلا در کنار شما هستیم.
برای مشاوره رایگان، همین الان با ما تماس بگیرید.

مرحله دوم انتقال علامت تجاری

ارسال نامه استعلام از طریق سامانه الکترونیک مرکز مالکیت معنوی (اداره ثبت علائم تجاری) و پرداخت هزینه اداری

نامه استعلام مي بايست اسکن گردد و از طريق درخواست نامه ارسال پاسخ استعلام در کارتابل مالک علامت ارسال گردد. هزينه هاي مربوطه هم به صورت الکترونيک همزمان با ثبت درخواست پرداخت مي شود. اين مبلغ براي اشخاص حقيقي ۵۰۰۰۰ ريال و  براي اشخاص حقوقي ۱۰۰۰۰ ريال است.

مرحله سوم انتقال علامت تجاری

مراجعه حضوری به اداره ثبت علائم تجاری به همراه اصل نامه استعلام مدارک هویتی و گواهینامه ثبت علامت جهت  دریافت پاسخ نامه استعلام.

اداره ثبت علائم تجاري به منظور مبارزه با دلالان و سوداگران سخت گيري هايي را در روند انتقال علامت تجاري ايجاد کرده است. به همين منظور حضور مالک علامت يا وکيل قانوني او براي دريافت پاسخ استعلام ضروري است. اداره ثبت علامت جز در موارد معدودي، وکالت نامه محضري براي انتقال علامت نمي پذيرد و در اکثر موارد حضور شخص مالک براي دريافت پاسخ استعلام ضروري است. در مورد اشخاصي که علائم تجاري متعددي را به قصد فروش به و دلالي به ثبت رسانده اند اداره ثبت علامت از پاسخ استعلام نامه خودداري مي نمايد. اصطلاحا ليست سياه علامت در اداره ايجاد شده که حاوي نام و علائم تجاري ثبت شده اين افراد مي باشد.

مرحله چهارم انتقال علامت تجاری

مرحله چهارم انتقال علامت تجاری

ارائه پاسخ نامه استعلام به دفتر خانه و تنظیم سند صلح انتقال علامت تجاری.

مرحله پنجم انتقال علامت تجاری

ارسال تصویر سند صلح از طریق سامانه اداره ثبت علائم تجاری به همراه مدارک مالک جدید علامت از طریق کارتابل مالک جدید.

مرحله ششم انتقال علامت تجاری

در این مرحله پیشنویس آگهی انتقال علامت تجاری صادر می شود.

مرحله هفتم انتقال علامت تجاری

پرداخت هزینه آگهی انتقال علامت تجاری در روزنامه رسمی.

مرحله هشتم انتقال علامت تجاری

مراجعه مالک جدید یا وکیل او به اداره ثبت علامت تجاری با در دست داشتن مدارک هویتی و گواهینامه ثبت علامت به مرکز مالکیت معنوی جهت ظهر نویسی سند علامت تجاری.

نامه پاسخ استعلام انتقال علامت چقدر اعتبار دارد

نامه پاسخ استعلام انتقال علامت چقدر اعتبار دارد؟

اعتبار نامه پاسخ استعلام از اداره ثبت علامت تجاری ۳ ماه است. اگر ظرف سه ماه از پاسخ اداره ثبت علامت تجاری به استعلام دفتر خانه، سند صلح تنظیم نگردد، متقاضی می بایست مجدد مراحل را از ابتدا آغاز نماید و نامه استعلام جدیدی تهیه کند. این مقررات به جهت جلوگیری از انجام معامل%A