ثبت برند در روسیه

ثبت برند در روسیه

ثبت علامت تجاری در روسیه

در این مطلب قصد داریم در خصوص ثبت علامت تجاری در روسیه، روند ثبت برند، اعتبار، اعتراض و موارد مربوط به آن به طور کامل شرح دهیم.

 • مدت زمان: حدود ... روز کاری
 • هزینه ها: حدود ... میلیون
 • نحوه ثبت: آنلاین
 • مدارک: شناسنامه، کارت ملی، کد ثنا

مشاوره میخوای؟ فرم درخواست مشاوره
ثبت برند در روسیه

ثبت برند در روسیه

در این مطلب قصد داریم در خصوص ثبت علامت تجاری در روسیه، روند ثبت برند، اعتبار، اعتراض و موارد مربوط به آن به طور کامل شرح دهیم.

علامت تجاری یا برند به هر نوع خط، شکل، علامت، حرف و... به گونه ای که عامل تمایز محصول یا خدمات یک شخص از سایرین باشد، تلقی می شود.

ثبت علامت تجاری در روسیه مزایای متعددی من جمله ایجاد پیش زمینه جهت فعالیت بهتر در عرصه جهانی، جلوگیری از سوء استفاده سایرین از علامت و بسیاری موارد دیگر می باشد.

استفاده از علائم تجاری پیش از ثبت می تواند برای رفع برخی ایرادات احتمالی در مورد تمایز علامت مثمر ثمر باشد. با این حال، لزومی بر استفاده از علامت تجاری پیش از ثبت قانونی و رسمی آن وجود ندارد.

روسیه یکی از کشور های عضو پروتکل مادرید می باشد چنانچه این روش برای ثبت علائم بین المللی است و علامت ثبت شده در کشور های عضو نیز مورد حمایت قرار خواهد گرفت.

به جهت ثبت علائم تجاری از این روش باید توجه داشته باشید که علامت باید ابتدا در کشور مبدأ به ثبت رسیده باشد. پس از ثبت از این روش، اطمینان داشته باشید که پیش زمینه فعالیت گسترده ای را برای خود مهیا کرده اید.

مدارک مورد نیاز ثبت برند در روسیه

مدارک مورد نیاز جهت ثبت برند در روسیه بر حسب نوع علامت تفاوت هایی دارد چنانچه در مواردی اداره مالکیت معنوی ممکن است مدارک دیگری را نیز درخواست نماید.

به طور کلی مدارک مورد نیاز ثبت برند در روسیه به شرح ذیل می باشد:

 • ارائه نمونه علامت تجاری
 • لیست دقیق کالاها و خدمات مورد نظر بر حسب اولویت
 • ترجمه رسمی مدارک هویتی
 • امضاء ذیل وکالتنامه وکیل
 • تکمیل فرم تقاضانامه علامت تجاری
 • ارائه مدارک و اطلاعات هویتی مالک یا مالکین

مراحل ثبت برند در روسیه

ثبت برند در روسیه

ارزیابی اولیه علامت تجاری در روسیه پس از حدود یک الی دو ماه از تکمیل تقاضانامه، تسلیم مدارک و پرداخت هزینه درخواست ثبت علامت به اداره مالکیت معنوی صورت می پذیرد.

در وضعیتی که مدارک ارائه شده تکمیل نباشند یا نقصی در آن وجود داشته باشد، اداره طی مهلت معلوم مقرر می کند که متقاضی نسبت به رفع نواقص مربوطه اقدام کند.

پس از طی مراحل مذکور حداکثر از 5 الی 6 ماه زمان می برد تا بررسی نهایی از سوی اداره مالکیت معنوی بر روی علامت درخواستی صورت گیرد.

در حالتی که در علامت درخواستی ملزومات مشخص شده رعایت شده باشد، به دنبال آن باید اقدام به پرداخت هزینه نهایی ثبت برند کنید و در انتها صدور آگهی صورت خواهد گرفت.

در این وضعیت طی حداکثر مدت یک الی دو ماه از پرداخت هزینه نهایی، آگهی ثبت علامت تجاری صادر می گردد. بدون در نظر گرفتن اعتراض موفق به تقاضای علامت، پروسه ثبت برند در روسیه از 7 الی 8 ماه زمان می برد.

چنانچه جهت صرفه جویی در زمان پیشنهاد می شود تا این امر را کارشناسان و متخصصین با تجربه این حوزه بسپارید.

نکته : لازم به ذکر است در صورتی که در بررسی ها توسط مرجع مربوطه، نقصی در قوانین وجود داشته باشد، یک مهلت حداکثر 6 ماهه برای اصلاح توسط متقاضی در نظر گرفته می شود.

اعتراض به ثبت برند در روسیه

پس از ثبت علامت تجاری، در صورتی که شخص ثالثی اقدام به ثبت علامت مشابه آن نماید، مالک حق قانونی دارد تا نسبت به علامت اعتراض کند.

اعتراض به ثبت برند در روسیه نیز قواعد مختص به خود را دارد چنانچه در زمان های مختلف و حتی بعد از ثبت رسمی و قانونی علامت نیز امکان پذیر خواهد بود. اساسی ترین دلایل ابطال و اعتراض به علامت تجاری به شرح ذیل می باشند:

 • 1. ابطال بنابر ویژگی ها یا دلایلی که به برند نسبت داده می شود که این نوع تا مدت 5 سال از تاریخ انتشار علامت نیز امکان پذیر خواهد بود.
 • 2. اعتراض نسبت به علامت به دلایل مطلقی مانند رعایت نشدن و یا زیر سوال رفتن موازین اخلاقی جامعه که در تمام طول فعالیت امکان پذیر می باشد.
 • 3. اعتراض به عدم استفاده از علامت توسط اشخاص ثالث که به ابطال آن خاتمه می یابد. این مورد در صورتی عملی می شود که از زمان انتشار علامت تجاری تا مدت سه سال از آن استفاده ای نشده باشد.

اعتبار ثبت علامت تجاری در روسیه

مراحل ثبت علامت تجاری در روسیه

اعتبار ثبت علامت تجاری در روسیه از تاریخ تقاضا به مدت 10 سال می باشد و بعد از آن برای دوره های ده ساله قابل تمدید خواهد بود.

درخواست تمدید برند در روسیه می تواند تا 12 ماه پیش از تاریخ انقضاء آن صورت گیرد. لازم به ذکر است تمدید تا مدت 6 ماه بعد از انقضاء نیز امکان پذیر است اما هزینه مربوط به دیرکرد نیز به آن اضافه می شود.

نکته قابل توجه به جهت حفظ اعتبار علامت تجاری در روسیه آن است که در صورتی که تا 3 سال بعد از ثبت علامت هیچ استفاده ای از آن صورت نگیرد، قانوناً بی ارزش شده تلقی می شود.

این در حالی است که همین امر پیش زمینه رد علامت توسط سایرین را نیز مهیا می کند.

اعتبار ثبت برند در روسیه

اعتبار ثبت برند در روسیه پس از تسلیم تقاضانامه و درخواست به مرجع به مدت ده سال می باشد که پس از آن نیز امکان تمدید مجدد آن برای دوره های متوالی ده ساله وجود دارد.

تمدید ثبت برند در روسیه نیز قواعد مختص به خود را دارد چنانچه به طور قانونی، دو نوبت برای این امر در نظر گرفته شده است.

اقدام به تمدید علامت تجاری باید یا تا یک سال پیش از اتمام مهلت مقرر بوده و یا تا حداکثر شش ماه از اتمام انقضاء علامت تجاری باشد.

نکته قابل توجه ای که پس از ثبت علامت تجاری در روسیه باید در نظر داشته باشید آن است که متقاضی نباید بیش از سه سال برند ثبت شده را دست نخورده باقی گذارد.

به این معنا که عدم استفاده از علامت به مدت سه سال متوالی بعد از ثبت، موجبات قبولی درخواست رد اشخاص ثالث را فراهم می آورد.

ثبت علامت تجاری در روسیه با موسسه عرفان

موسسه تدبیر توسعه عرفان با بهره گیری از متخصصین و وکلا امور ثبتی و حقوقی، با سابقه خدمت گذاری بیش از 15 سال در عرصه بین المللی کلیه درخواست های متقاضیان را در حداقل زمان ممکن صورت می دهد.

متقاضیان می توانند برای بهره مندی از این خدمات و دریافت مشاوره رایگان از طریق شماره زیر با متخصصین موسسه عرفان در تماس باشند.

درخواست ثبت برند در روسیه

قانون موضوع پیچیده‌ای است. و اگر آن را نادیده بگیرید؛ ممکن است دچار مشکل شوید. بگذارید ما به شما کمک کنیم.

وبلاگ

مطالب مرتبط