ثبت در اتحادیه اروپا امری تخصصی است که بهتر است با مراجعه به متخصصین آن انجام شود. در ثبت علامت تجاری در اتحادیه اروپا توجه به نکات زیر بسیار حائز اهمیت است.

  1. کالاها و خدمات خود را به صورت دقیق انتخاب کنید. کالا هر آن چیزی است که به فروش می رسد و خدمات شامل هر خدمتی است که به انسانها ارائه می شود.
  2. علامت تجاری خود را با جزئیات طبق مقررات بین المللی توصیف کنید. در توصیف علامت باید به رنگ علامت کلمات و حروف نحوه چینش آنها و سایر نشان ها و تصاویر و خطوطی که در علامت به چشم می خورد توصیف گردد.
  3. مشخصات دقیق مالک علامت
  4. ذکر سایر اطلاعات سوابق ثبت و ….

به دنبال کامل‌ترین خدمات حقوقی هستید؟

ما با به‌روزترین تجربیات حقوقی و مجرب‌ترین وکلا در کنار شما هستیم.
برای مشاوره رایگان، همین الان با ما تماس بگیرید.
۰۲۱۸۸۵۴۷۸۶

نقش اتحادیه اروپا در قوانین ثبت برند در اروپا

ثبت علامت تجاری در اتحادیه اروپا از طریق سیستم مادرید

ثبت علامت تجاری در اتحادیه اروپا از دو طریق ممکن است. راه اول از طریق سیستم بین المللی ثبت علامت تجاری در سازمان جهانی مالکیت فکری یا همان ثبت مادرید می باشد.

راه دوم از طریق دفاتر حقوقی مستقر در هر یک از کشور های اتحادیه اروپاست. البته صرفا دفاتر حقوقی تخصصی در کشور ها ی اروپایی دفاتر حقوقی تخصصی در این زمینه وجود دارند که این امور را انجام می دهند.

دفتر حقوقی عرفان از هر دو طریق فوق با مشورت با شما و ارزیابی فرصت ها و چالش ها بهترین مسیر را برای ثبت علامت تجاری شما در اتحادیه اروپا ارائه می دهد و در کنار شما خواهد بود.

هزینه ثبت علامت تجاری در اتحادیه اروپا

هزینه ثبت علامت تجاری در اتحادیه اروپا در هریک از دو روش فوق متمایز و متفاوت است.

در راه اول و از طریق سیستم مادرید، کل هزینه ها در حدود ۳۰۰۰ فرانک سویس می باشد و در راه دوم کل هزینه ها در حدود ۳۰۰۰ یورو خواهد بود.

نکته مهم این است که برخی از کشورهای اروپایی مثل انگلستان و سویس عضو اتحادیه اروپا نیستند.

شرایط ثبت برند در اروپامراحل ثبت علامت تجاری در اتحادیه اروپا

  1. جستجوی علامت در سامانه چستجوی علائم تجاری اتحادهی اروپا
  2. ثبت اظهارنامه ثبت علامت تجاری در سازمان مالکیت فکری اتحادیه اروپا EUIPO
  3. بررسی اظهارنامه در سازمان مالکیت فکری اتحادیه اروپا EUIPO
  4. انتشار آگهی ثبت علامت تجاری در مجله اتحادیه اروپا EUIPO
  5. صدور گواهینامه ثبت علامت که به صورت الکترونیک می باشد
  6. بررسی و مانیتور علامت تجاری در اتحادیه اروپا و تمدی آن در اتحادیه اروپا

برای آشنایی دقیق با روند ثبت علامت تجاری در اتحادیه اروپا به مقاله مربوطه مراجعه کنید.

مزایای استفاده از ثبت برند در اروپا

ثبت در کل کشور های عضو اتحادیه اروپا به صورت جداگانه

برای ثبت در کل کشورهای اتحادیه به صورت جداگانه متقاضی می بایست در کل کشورهای عضو اتحادیه اروپا اظهارنامه ثبت علامت تقدیم نماید. ثبت جداگانه علامت در کل کشورهای عضو اتحادیه اروپا به دو طریق ممکن است. راه اول از طریق سیستم مادرید می باشد. در این سیستم متقاضی می بایست کشورهایی را که در آنها قصد ثبت علامت دارد یک به یک انتخاب کند. (در این روش متقاضی می تواند سایر کشورهای عضو را نیز انتخاب نماید.)

ثبت در کشورهای عضو اتحادیه اروپا از طریق عهد نامه مادرید در حدود ۵۰۰۰ فرانک سویس هزینه دارد. توجه داشته باشید در این موافقت نامه سه کشور لوکزامبورگ، هلند و بلژیک تحت یک سازمان و یک نام با نام Benelux شناسایی می شوند. به این معنی که شما علامت شما در اروپا با انتخاب این عنوان همزمان در این سه کشور ثبت خواهد شد.

نکته بعدی اینکه در سیستم مادرید شما می توانید تنها تعداد محدودی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا را برای ثبت علامت تجاری انتخاب کنید و ضرورتی برای ثبت در تمام کشور ها وجود ندارد. هرچند ثبت علامت در تمام کشور های عضو برای تجاری که بازار هدف آنها کشورهای اروپایی هستند توصیه می شود.

در این روش هزینه ثبت علامت در ۲۶ کشور عضو مادرید به غیر از مالاتا که عضو کنواسنیون مادرید نمی باشد در حدود ۵۰۰۰ فرانک سویس خواهد بود.

همچنین می توان از طریق تقدیم اظهارنامه به هریک از کشور های مد نظر علامت تجاری را ثبت نمود. این روش هزینه بیشتر اما در عین حال کارآمد تر است. برای آگاهی از هزینه ثبت برند در ایران می توانید به مقاله مربوطه مراجعه کنید و هزینه ها را با ثبت برند در اروپا مقایسه کنید.