اگر نام شرکت خود را به عنوان علامت تجاری محافظت کنید ، حق انحصاری نام تجاری را دارید. این یک مزیت بزرگ در برخورد با رقبایی است که از نام شرکت شما سو استفاده میکنند. در صورتی که قصد ثبت شرکت در آلمان را دارید بهتر است از شرایط ثبت برند در آلمان اطلاع داشته باشید تا بدون کوچکترین مشکلی اقدام به ثبت برند خود کنید. . شما یک ایده ابتکاری برای یک محصول یا خدمات خاص دارید و با آن موفق هستید. ممکن است در این مسیر رقبای بسیاری داشته باشید که سعی کنند از شما کپیبرداری کنند به همین دلیل ثبت برند اهمیت زیادی دارد. هنگامی که نام شرکت به عنوان علامت تجاری ثبت شد، میتوان با ارائه گواهی برند تجاری با نام شرکت محافظت شده به اپراتورهای سیستم عامل، این پیشنهادات را به راحتی حذف کرد.

اگر این نام توسط رقیبی در همان بخش یا بخش مشابه استفاده شود ، میتوانید کارهای دیگری غیر از این انجام دهید دستور را اجرا کنید. حتی می توانید خسارت را به صورتسود متخلف مطالبه کنید. برای محاسبه میزان سود متخلف ، باید بررسی کنید که سود حاصل ازنقض کنندهحفاظت از علامت تجاری در برابر نقض حق علامت تجاری چیست و همچنین اینکه آیا هزینه های خاصی از آن کسر می شوددر صورت وجود.

کدام نام شرکت ها می توانند از حمایت قانونی بهره مند شوند؟

کدام نام شرکت ها می توانند از حمایت قانونی بهره مند شوند؟

برای فهمیدن اینکه آیا نام شرکت برای محافظت از علامت تجاری و ثبت برند در آلمان مناسب است یا خیر، میتوانید  قبل از شروع ثبت درخواست علامت تجاری ، بررسی کنید که آیا این نام دارای معیارهای زیر است:

نام شرکت شما باید مشخص باشد

برای ثبت برند در آلمان اصطلاحات عمومی مانندصندلی اداریبرای فروش صندلی اداری یاماکارونیبرای فروش رشته فرنگی نام شرکت مناسبی نیستند. حتی ویژگی هایی مانندارزانیاخوشمزهکه اغلب در تبلیغات استفاده می شوند ، آنقدر مشخص نیستند که بتوانند به عنوان نام ثبت شوند.

نام شرکت شما باید به عنوان علامت تجاری در دسترس باشد

جهت ثبت برند در آلمان مطمئن شوید که نام شرکت مورد نظر شما هنوز در دسترس است یا خیر. برای انجام این کار، باید از تمام ثبتهای موجود در زمینه علائم تجاری (همچنین در سایر کشورهای اروپایی و بین المللی ، در صورت لزوم) از بخش خود استفاده کنید و بررسی که آیا نامهای مشابه یا حتی یکسان از قبل توسط قانون علامت تجاری محافظت میشوند. مشاوره با ثبت تجارت نیز ضروری است. شرکتهایی که این کار را نکردهاند (هنوز) درخواست شده برای محافظت از علامت تجاری به نام شما در آنجا ثبت شود.

برای جلوگیری از درگیری، یا باید اسمی متفاوت انتخاب کنید یا در اسرع وقت به عنوان علامت تجاری ثبت نام کنیدقبل از اینکه رقبا انجام دهند. اگر رقیبی حتی یک روز قبل از شما درخواست محافظت از علامت تجاری را ارائه دهد ، آنها دارای اولویت هستند و شما نمی توانید از نام خود محافظت کنید.

قبلاز ثبت علامت تجاری در آلمان خود ، باید بررسی کنید که آیا این نام هنوز در دسترس است. جستجوی گسترده نام باید قبل از استفاده از نام شرکت و نه تنها هنگام ثبت درخواست محافظت از علامت تجاری ، در حالت ایده آل باشد. دفاتر برند تجاری هزینه جستجوهای ناموفق را پس نمیدهند! همچنین توصیه میکنیم بررسی کنید دامنههای حاوی نام شما هنوز در دسترس هستند یا خیر. بهتر است به دنبال هجی ها و غلط های نوشتاری جایگزین باشید.

نام شرکت شما نباید حاوی نشان ملی باشد

نامشرکتشماممکناستحاوینمادهاییازحاکمیتدولت،اصطلاحاًآرمنباشد. حاکمیت دولت اشاره دارد مقامات و کارمندان مانند پلیس ، ارتش یا دولت فدرال. به عنوان مثال ، شما مجاز نیستید با شرکت خودرئیس فدرالیادادگاه عالی فدرالتماس بگیرید. هرگونه استفاده غیر مجاز از نشانهای ملی برای ثبت برند در آلمان پیگرد قانونی خواهد داشت.

ثبت برند در آلمان تا چه مدت اعتبار دارد؟

ثبت برند در آلمان تا چه مدت اعتبار دارد؟

اگر درخواستی برای حمایت از علامت تجاری  و ثبت برند در آلمان پذیرفته شود، ثبت علامت تجاری در آلمان در ابتدا برای مدت ۱۰ سال معتبر است و میتواند به دفعات مورد نیاز تمدید شود. هر پسوند نیز با هزینه همراه است. به عنوان مثال ، در DPMA ، هزینه حفاظت از علائم تجاری ۷۵۰ یورو هزینه دارد. اگر علامت تجاری برای بیش از سه کلاس کالا و خدمات معتبر باشد ، برای هر کلاس اضافی ۲۶۰ یورو اضافی کسر میشود.

مزایای ثبت برند در آلمان

  • اگر ثبت برند نکرده باشید ،ممکن است یک اسم مستعار برای شرکت نداشته باشید در عوض باید نام کامل مالک آورده شود. یک نام فانتزی جذاب ممکن است به شما این امکان را بدهد که شرکت خود را بهتر بازاریابی کنید.
  • جلب اعتماد بانکها و شرکتها ، زیرا هر شرکت ثبت شده ای باید تعهدات ناشی از قانون تجارت آلمان را رعایت کند. این امر به ویژه در مورد تعهدات حسابداری و انتشار اعمال میشود.

معایب ثبت علامت تجاری در آلمان

  • ثبت برند در آلمان و  تغییر در ورودی توسط دفاتر اسناد رسمی انجام میشود و هزینههای زیادی را به دنبال دارد.
  • صورت سود مازاد دیگر کافی نیست. با تعهد حسابداری و تعهد به نگه داشتن حسابهای دوبار ورود جایگزین میشود.
  • قانون تجارت آلمان برای ثبت برند در آلمان در مورد کلیه شرکتهای وارد شده در آن اعمال میشود که مقررات آن به طور قابل توجهی سختگیرانه تر از شرکتهایی است که در این تجارت وارد نشدهاند.