گواهينامه ثبت علامت تجاری برای مدت ۱۰ سال اعتیار دارد و در پایان مدت اعتبار باید تمدید شود. مالک علامت می تواند از ۶ ماه قبل از اتمام اعتبار گواهینامه ثبت علامت تجاری، تمدید آن را درخواست نماید.  این تمدید بر خلاف تمدید طرح صنعتی در روزنامه رسمی آگهی نمی شود و با هزینه ای جزئی می توان علامت تجاری را برای ۱۰ سال دیگر تمدید کرد.  علامت تجاری علی الابد قابل تمدید است. در صورت عدم تمدید لازم به ذکر است در صورت عدم تمدید علامت تجاری باطل شده و مالکیت انحصاری از بین خواهد رفت و برای دیگران امکان ثبت آن وجود خواه داشت.

به دنبال کامل‌ترین خدمات حقوقی هستید؟

ما با به‌روزترین تجربیات حقوقی و مجرب‌ترین وکلا در کنار شما هستیم.
برای مشاوره رایگان، همین الان با ما تماس بگیرید.

گواهينامه ثبت علامت را چه زماني بايد تمديد کرد؟

مدت اعتبار گواهينامه ثبت علامت تجاري از تاريخ ثبت اظهارنامه آغاز مي شود و تا ۱۰ سال ادامه خواهد داشت.گر به گواهينامه ثبت علامت دقت کرده باشيد دو تاريخ در آن وجود دارد.

  1. تاريخ اظهارنامه
  2. تاريخ ثبت

تاريخ ثبت معمولا بين ۴ الي ۶  ماه بعد از تاريخ اظهارنامه است. اين تاريخ تاريخي است که سند علامت تجاري صادر و امضا شده است اما همانطور که گفته شد گواهينامه ثبت علامت از تاريخ اظهارنامه داراي اعتبار است.

 

مدارک مورد نياز تمديد علامت

مدارک مورد نياز تمديد علامت

  • مدارک هويتي متقاضي (شناسنامه و کارت ملي متقاضي/ درصورتي که متقاضي شرکت است آگهي تاسيس و آخرين تغييرات شرکت حاوي جديدترين دارندگان حق امضا)
  • نمونه علامت (نمونه علامت مي بايست عينا نمونه علامت ثبت شده باشد)
  • گواهينامه ثبت علامت يا آگهي رسمي ثبت علامت تجاري
  • وکالت نامه وکيل
  • ايجاد حساب کاربري الکترونيک براي متقاضي و مالک علامت

نکته : در صورت تغيير نام يا نشاني شرکت مي بايست قبل از تمديد علامت، تغييرات شرکت در سند علامت تجاري ويرايش مي گردد. روند تغيير اطلاعات مالک در سند تجاري روندي مجزي است و نمي توان آن را همزمان با درخواست تمديد انجام داد. تغيير اطلاعات مالک علامت تجاري در روزنامه رسمي منتشر مي گردد. بعد از اعمال اين تغييرات کواهينامه تمديد علامت تجاري با اطلاعات جديد صادر مي گردد.

 

روند تمديد گواهينامه ثبت علامت

درخواست تمديد گواهينامه ثبت علامت تجاري به صورت الکترونيک صورت مي پذيرد. درخواست با ضميمه نمودن مدارک مورد نياز و پرداخت هزينه حق الثبت تمديد به اداره ثبت علامت تجاري تحويل داده مي شود و در صورت فقدان نقص گواهي تمديد علامت تجاري صادر مي گردد. تمديد علامت تجاري در روزنامه رسمي منتشر نمي شود.

تمديد علامت در اداره ثبت علائم تجاري در حدود ۱ ماه به طول مي انجامد.

براي تمديد علامت تجاري نيازي به ارائه سند قبلي علامت تجاري نيست.

عواقب عدم تمديد گواهينامه ثبت علامت تجاري

عواقب عدم تمديد گواهينامه ثبت علامت تجاري

متقاضي مي تواند تا ۶ ماه پس از اتمام اعتبار گواهينامه ثبت علامت تجاري، با پرداخت جريمه سند خود را تمديد کند. اگر متقاضي سند گواهينامه خود را تمديد ننمايد علامت تجاري او باطل و فاقد اعتبار شده و در دايره علائم تجاري ثبت نشده قرار مي گيرد. بنابراين هر شخصي حتي رقبا ممکن است علامت مورد نظر را به نام خود ثبت نمايند و مشکلات جبران ناپذيري را براي مالک قبلي به وجود بياورند.

لذا توصيه مي شود علائم تجاري ثبت شده خود را مديريت کنيد و در زمان مقرر نسبت به تمديد اعتبار آنها اقدام نمايد. کارشناسان موسسه حقوقي عرفان اين خدمات را به صورت حرفه اي و منظم ارئه مي دهند. کارشناسان ما در زمان هاي مقرر تمديد علامت را به شما يادآوري نموده و فرآيند تمديد علامت را براي شما انجام خواهند داد. همچنین در صورتی که متقاضی تمایل به ابطال علامت تجاری خود را داشته باشد، می تواند از طریق قانونی این پروسه را انجام دهد.

وکيل براي تمديد علامت تجاري

تمديد علائم تجاري روندي حساس و تخصصي است. بي اطلاعي از جزئيات مشکلاتي را براي متقاضي به همراه خواهد داشت. کارشناسان و وکلاي موسسه حقوقي عرفان در تمام جزئيات مهم روند تمديد علامت تجاري در کنار شما خواهند بود.